книжкові новинки

Салман Рушді анонсував новий роман про Індію

03.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Британський письменник Салман Рушді випустить свій новий роман Victory City («Місто перемоги»), який можна буде придбати у 2023 році. Про це повідомили на сайті видавництва Penguin Random House.

Дія книжки Рушді почнеться у XIV сторіччі, коли внаслідок битви між двома королівствами на Півдні Індії головна героїня Пампа Кампана втратить свою матір. Водночас у дівчинці оселяться сили богині Парваті, яка через неї промовлятиме до людей свою волю. Богиня накаже Пампі Кампані йти до одного з чудес світу — міста Біснага, чия назва дослівно перекладається як «місто перемоги», щоб привести його до процвітання. Роман оформлений як переклад стародавнього епосу. 

 

Victory City вийде одночасно в США (видавництво Random House), Великій Британії (Jonathan Cape) і Канаді (Knopf Canada) 7 лютого 2023 року.

 

Передзамовити книжку можна за посиланням.

 

Салман Рушді — британський письменник, критик та публіцист індійського походження, колишній президент американського PEN-центру. Лауреат Букерівської премії 1981 року за роман «Опівнічні діти» (українською вийшла у 2007 році у видавництві «Юніверс»). У 2007 році отримав титул лицаря Британської імперії.

 

Роман Рушді 1989 року «Сатанинські вірші» іранський духовний лідер аятола Хомейні назвав блюзнірським і віровідступницьким й закликав стратити автора, після чого Велика Британія й Іран на кілька років розірвали дипломатичні відносини, а письменник довгий час був вимушений переховуватися.

 

Нагадаємо, Рушді серед інших представників PEN International підписав заяву PEN International з вимогою припинити жорстокість, спричинену російським вторгненням в Україну, й засудив війну.

У 2018 Netflix придбав права на екранізацію роману Рушді «Опівнічні діти».

 

Чільне фото: Ben Pruchnie, Getty Images