бібліотеки

Книжки у бібліотеці Максимовича вціліли

10.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Збитки Наукової бібліотеки імені Максима Максимовича важко підрахувати, в основному пошкоджені вікна, двері та стіни. Про це директор бібліотеки Олег Сербін повідомив Читомо. 

Нині фахівці установи розробили акти з руйнуваннями бібліотеки. 

 

«Площа враження від хвилі була такою, що вікна де-не-де залишилася цілі», зауважив Олег Сербін в ексклюзивному коментарі Читомо.

 

Олег також зазначає, що для відновлення потрібні будуть великі кошти. 

 

«З книжками все гаразд, де-не-де видання тільки злетіли з полиць, це невелика частка від фонду. Оскільки фонд впорядковано професійно на стелажі, вони розміщені перпендикулярно в основному до вікон, скло летіло поміж рядами», розповідає директор.

 

На момент вибуху в бібліотеці була частина колективу та директор, проте всі залишилися цілі. 

 

Також Олег зазначає, що сьогодні до нього звернулися багато волонтерів і благодійників та пропонували допомогу. Детальніша інформація про те, як можна допомогти бібліотеці з’явиться згодом. 

 

«Я буквально в четвер на лекції розповідав про бібліотеку і війну. Приводив приклади з Харкова, Дніпра, де люди працювали у бібліотеці під час вибухів», додає Олег. 

 

Раніше Олег Сербін опублікував допис у Facebook: 

 

 

Згодом опублікували офіційні рахунки, на які збирають кошти на відновлення навчальних корпусів КНУ імені Тараса Шевченка: червоного, хімічного, бібліотеки Максимовича та Інституту філології. Зробити внесок можна:

 

  • Реквізити в Україні

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

р/р UA188201720313271002301014095

відкритий в ДКСУ

код установи банку 820172

код в ЄДРПОУ 02070944

 

  • Реквізити для зарахування коштів в іноземній валюті (АТ «Ощадбанк»), (євро, долари, фунти).

Реквізити за посиланням.  У призначенні платежу обов’язково вкажіть «благодійна допомога на відновлення будівель внаслідок ракетного обстрілу»

 

 

Нагадаємо, що 10 жовтня через ракетний обстріл Києва окупантами були пошкоджені Наукова бібліотека ім. М. Максимовича КНУ Тараса Шевченка, червоний корпус КНУ, парк імені Тараса Шевченка, інститут філології Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Будинок вчителя та Музей Ханенків. 

 

Фото: Олег Сербін