Болгарія

Книжки українською мовою можна знайти і в болгарських бібліотеках

03.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Посольство України в Болгарії подарувало Народній бібліотеці імені Івана Вазова у Пловдиві понад 100 книжок у межах ініціативи Олени Зеленської «Українська книжкова поличка». Про це повідомили на фейсбук-сторінці посольства.

Ці книжки два тижні експонуватимуться в Народній бібліотеці.

 

В офіційній церемонії відкриття взяли участь почесний консул України у місті Пловдив Димитр Георгієв, директор Народної бібліотеки Димитр Мінев, а також українці, які отримали тимчасовий захист у Пловдиві.

«Реалізація цього проєкту в час, коли Україна у найстрашнішому та найлютішому бої відстоює свою цілісність і суверенітет, бореться за свою незалежність і європейське майбутнє, має дуже глибоке та символічне значення», — зазначив Георгієв.

 

«Українська книжкова поличка» — проєкт, який реалізується по всьому світу під патронатом Першої леді України Олени Зеленської спільно Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine, Міністерство культури та інформаційної політики України, Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine, Український інститут книги.

 

У посольстві нагадали, що в Болгарії «Українські книжкові полички» вже діють у Столичній бібліотеці в Софії, регіональних бібліотеках в Благоєвграді та Бургасі.

 

Нагадаємо, у 2019 році збірка повістей Сергій Жадана «Гімн демократичної молоді» вийшла в Болгарії.

 

Читайте також: Книжка рідною мовою – це відчуття безпеки: як українці читають у Польщі

 

Світлини: посольство України в Болгарії