Колсон Вайтхед

Колсон Вайтхед отримав Літературну премію Бібліотеки Конгресу

15.07.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Американський письменник, Пулітцерівський лауреат Колсон Вайтхед, отримав цьогорічну Літературну премію Бібліотеки Конгресу (Library of Congress Prize for American Fiction). Про це повідомляє офіційний сайт бібліотеки.

Вайтхеда обрали зі списку понад 60-ти номінантів, серед яких були автори й літературознавці з усього світу. У свої 50 років він став наймолодшим автором, що отримував цю нагороду.

 

Щорічна премія, яка вручається Бібліотекою Конгресу за американську художню літературу, одна з найпрестижніших відзнак в США. Її присуджують за сукупні досягнення в літературі письменнику, «твори якого відзначається не лише майстерністю написання, але й оригінальною фантазією».

 

«Роботи Колсона Вайтхеда наповнені співчуттям до людей, які борються з життєвими труднощами та потрапляють у ситуації, що загрожують їхньому життю», – говорить бібліотекарка Конгресу Карла Хейден, – «У своїх романах він розширив сферу історичних подій, перетворивши їх на метафори сучасного світу».

 

Церемонія вручення нагороди відбудеться онлайн під час Національного фестивалю книги, який запланований на 25-27 вересня.

 

Вайтхед, народився в Нью-Йорку в 1969 році. Він автором семи романів та двох науково-популярних творів. У 2019 році часопис Time назвав його «американським казкарем». а у 2016 році Вайтхед також виграв медаль «Карнегі» за роман «Підземна залізниця». За нього ж він отримає і свою першу Пулітцерівську премію.

 

Як відомо, «Підземна залізниця» вийшла українською мовою у 2017-му році у видавництві Book Chef.

 

Раніше повідомлялося, що Колсон Вайтхед отримав також цьогорічну Пулітцерівську премію у номінації Fiction (Художня література) за книжку The Nickel Boys.

 

Минулого року Барак Обама включив цей роман до переліку найцікавіших книжок 2019-го, які він прочитав.