злочини рф

Комітет ПАРЄ визнав стирання культурної ідентичності України елементом російського геноциду

29.05.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Комітет культури Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) визнав стирання української культурної ідентичності інструментом війни росії проти України і частиною політики геноциду, спрямованої на знищення української нації. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила членкиня української делегації у ПАРЄ Євгенія Кравчук.

Ухвалення резолюції ПАРЄ розглядатиме на своїй червневій сесії. Серед ключових положень документа:

 

  • забезпечити повне відшкодування збитків на основі міжнародного права і гарантувати неповторення руйнувань;
  • підвищити обізнаність про те, як пропаганда, колоніальні та неоколоніальні практики можуть створювати підґрунтя для порушень міжнародного права, зокрема щодо культурної спадщини;
  • передбачити санкції проти всіх, хто здійснює або сприяє незаконній передачі або торгівлі артефактами, проводить незаконні розкопки або використовує артефакти у власних цілях (виставки, аукціони, наукові публікації), а також забезпечити притягнення до відповідальності органів влади та причетних державних установ.

 

Резолюція закріплює твердження, що рф використовує культурні «чистки» як інструмент війни, щоб заперечити існування іншої культурної ідентичності та стерти історичне коріння, цінності, спадщину, літературу, традиції та мову. ПАРЄ визнає ці дії воєнними злочинами й злочинами проти людяності.

 

За словами Євгенії Кравчук, такі дії — частина кампанії геноциду, вони свідчать про конкретний геноцидний намір знищити українську націю або принаймні її частину, зокрема шляхом знищення української ідентичності та культури. Свій виступ у ПАРЄ Євгенія Кравчук проілюструвала книжкою Володимира Вакуленка.

 

«Оскільки ПАРЄ – це статутний і консультативний орган Ради Європи, то, фактично, резолюція ПАРЄ є політичним документом за своєю природою, який не тягне за собою обов’язкових юридичних наслідків. Однак це вагома дипломатична перемога, як на мене. Оскільки може в майбутньому увійти в стратегію відшкодування збитків», — зазначив у коментарі Читомо юрист, адвокат комунікаційної агенції UK comms Тарас Свирид.

 

Читайте також: Освітній омбудсмен: Якщо російську викладати в школах, то треба нагадувати про здійснений росією геноцид українців

 

Чільне фото: BBC