освіта

Освітній омбудсмен: Якщо російську викладати в школах, то треба нагадувати про здійснений росією геноцид українців

15.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов повідомив, за яких умов можливе вивчення російської мови в школах України. Про це він розповів під час «години запитань», організованої проєктом #DECIDE.

 

«У кожної людини є право вивчати рідну мову, а для багатьох російська мова залишається рідною, попри те, що це мова країни агресора, і тому тут треба йти за чинним законодавством», — зазначив Горбачов.

 

Він наголосив, що якщо російська в школах залишиться, кожен її урок вчителі мають розпочинати зі слів «россия – страна-агрессор. путин – военный преступник. россия виновна в геноциде украинского народа» (росія – країна-агресор. путін – воєнний злочинець. росія винна у геноциді українського народу).

 

Також Горбачов зазначив, що російську можна викладати тільки тоді, коли у класі всі без винятків батьки погоджуються, що до навчальних планів треба включити російську мову як предмет варіативної складової.

 

Він зазначив, що квітень — час, коли складають плани на наступний навчальний рік, тому зараз російську можна замінити на англійську, математику чи історію України в навчальних планах на 2022-2023.

 

Нагадаємо, Міністерство освіти та науки України перегляне список творів російських письменників, які зараз вивчаються у межах шкільного курсу «Зарубіжна література» через збройну агресію росії проти України.

 

Раніше Сергій Горбачов виступив проти скасування ЗНО у 2022 році.

 

Чільне фото: УНІАН