держбюджет

Комітет Верховної Ради підтримав збільшення бюджету УІКу на 576 мільйонів

29.09.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики України підтримав запит про додаткове фінансування культури і культурних індустрій. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.

Народні депутати комітету майже одноголосно ухвалили рішення виділити у державному бюджеті України на 2022 рік 728,4 мільйона гривень для Українського інституту книги. Запит на збільшення бюджетів установ культури зробило Міністерство культури та інформаційної політики.

 

«Я і всі ми дуже вдячні дорогим народним депутатам за розуміння потреби та підтримку. У цьому ми і не сумнівалися. Попереду нас усіх чекає довга та напружена робота, щоб переконати депутатів Бюджетного комітету Верховної Ради, а також Міністерство фінансів. Переконати їх можна цифрами. Хто знає, які показники можуть вплинути на позитивне рішення, − пишіть тут або в приват», − заявила Олександра Коваль.

 

Засідання комітету відбулось в онлайн-форматі, відеозапис доступний на його ютуб-каналі.

Нагадаємо, 15 вересня оприлюднили проєкт державного бюджету на 2022 рік. У ньому на статті, пов’язані з книговиданням, передбачили 180,5 мільйона гривень, з яких 152 мільйони 511 тисяч − на роботу Українського інституту книги, підтримку книговидавничої справи та популяризацію української літератури у світі. Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної політики не підтримав скорочення видатків на культуру.

 

Цього тижня Український інститут книги роз’яснив ситуацію щодо формування бюджету установи на наступний рік та відсутність у проєкті державного бюджету коштів на закупівлю книжок для бібліотек. Установа очікує, що у 2022 році їй загалом виділять 681 мільйон гривень за обґрунтованими потребами, замість 151 мільйона, який виділили цього року.