держбюджет

Комітет ВР з питань гуманітарної політики не підтримав скорочення видатків на культуру

22.09.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики не підтримує скорочення видатків на культуру у проєкті державного бюджету на 2022 рік і наполягатиме на належному фінансуванні цієї сфери. Про це йдеться на фейсбук-сторінці Комітету.

Народний депутат і голова Комітету Микита Потураєв зауважив, що зміни державного бюджету стосуються підтримки кіно- і телевиробництва, книговидання, підтримки закладів культури. Як повідомляє Укрінформ, Потураєв переконаний, що всі члени гуманітарного комітету подаватимуть поправки до проєкту бюджету і наполягатимуть на їх врахуванні для того, щоб «українська культура і працівники культури отримали належне фінансування, а українські громадяни отримали належні і якісні культурні послуги».

 

«Наш комітет не може сприйняти ті пропозиції, які надійшли від уряду щодо проєкту державного бюджету саме в нашому сегменті, бо він зменшений у порівнянні з минулим роком. При тому, що ми не вважаємо, що ситуація з дохідною частиною така критична, щоб можна було зменшувати витрати на культуру», − зазначив він.

 

Потураєв висловив сподівання на конструктивну позицію уряду.

 

«Я переконаний, що ми знайдемо порозуміння. Але ми будемо вимагати, звичайно, збільшення фінансування на українську культуру в широкому розумінні цього слова. Бо без цього ми, на жаль, не зможемо підтримати цей проєкт бюджету», – зазначив він.

 

Як стало відомо народній депутатці Інні Совсун, у проєкті бюджету не передбачили виділення коштів Українському інституту книги на закупівлю книжок для бібліотек, про що вона повідомила на своїй фейбсук-сторінці.

 

За джерелами Читомо, Український інститут книги очікував збільшення фінансування на закупівлі книжок для бібліотек з 49 мільйонів до 183 мільйонів гривень, що дозволило б вийти на рівень поповнення фондів на 1,1 мільйона примірників. В установі сподіваються на дозвіл Міністерства фінансів на надання Інститутом грантів на видання книжок, проведення подій з промоції читання і виділення на це додаткових коштів.
В цілому, очікується, що на 2022 рік Інститутові виділять 681 мільйон гривень.

 

Минулого тижня оприлюднили проєкт державного бюджету на 2022 рік. У ньому на статті, пов’язані з книговиданням, передбачили 180,5 мільйона гривень.

 

Нагадаємо, у бюджеті на 2021 рік на книжкову сферу виділяли понад 150 мільйонів гривень.