конкурс

Конкурс рецензій «Читай-пиши» оголосив переможців

22.05.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Журі конкурсу рецензій «Читай-пиши» завершили оцінювання робіт учасників і визначили переможців. Про це повідомляється на офіційній сторінці конкурсу на Facebook.

Текстові рецензії, молодша вікова категорія:

 • Федір Клименко, м. Селидове, Донецька область – 1 місце;
 • Валерія Тарасенко, с. Можняківка, Луганська область – 2 місце;
 • Кравченко Ольга, м. Гірське, Луганська область – 3 місце.

Відеорецензії, молодша категорія:

 • Марія Печенізька-Ткачова, м. Харків – 1 місце;
 • Ірина Домановська, с. Липці, Харківська область – 2 місце;
 • Тимофій Золотухін, м. Харків – 3 місце.

Текстові рецензії, старша вікова категорія:

 • Микосянчик Артем, с. Роздольне, Луганська область – 1 місце;
 • Катерина Істоміна, м. Вугледар, Донецька область – 2 місце;
 • Софія Сиса, м. Краматорськ, Донецька область – 3 місце.

Відео-рецензії, старша категорія:

 • Анна Гуменюк, м. Маріуполь, Донецька область – 1 місце;
 • Ростислав Шейченко, с. Іллінівка, Донецька область – 2 місце;
 • Євгенія Сухарєвська, м. Привілля, Луганська область – 3 місце.

 

Також журі присудило дві спецвідзнаки: Ганні Соловйовій (молодша категорія) з села Комишувате Донецької області за вірш про Сергія Жадана, а також Андрію Редченко (старша категорія) з селища міського типу Біленьке Донецької області – за п’єсу про книжку Сергяй Гридіна.

 

Текстові роботи відбирало журі у складі письменника Сергія Жадана, літературної критикині Ганни Улюри, журналістки Ірини Славінської, письменника Андрія Куркова, літкритикині Насті Музиченко та критика Євгенія Стасіневича.

 

Відеорецензії відбирали кінокритик Ярослав Підгора-Гвяздовський та дитячі письменниці Таня Стус, Галина Ткачук і Маша Сердюк.

 

Організатори зазначають у зв’язку із перенесенням Книжковий Арсенал на наступний рік, вони вирішили подарувати всім переможцям поїздку до Києва. Поїздка відбудеться, як тільки це стане можливим, тобто по завершенню карантину.

 

Переможці, які посіли 2 на 3 місця отримують камери миттєвого друку, а ті, хто посів 1 місця, – планшети. Фіналісти також отримали книжки від видавців-партнерів – «Ранок» та Фабула, а також сертифікати. Текстові роботи учасників, що посіли 1 та 2 місце будуть надруковані на сторінках журналу «Однокласник». А роботи, які обере редакційна колегія «Барабуки», будуть надруковані на їхньому сайті.

 

«Читай-пиши» – конкурс відгуків на книжки українських авторів серед школярів Донецької та Луганської, а з цього року – й Харківської областей, який другий рік поспіль проводять Благодійний фонд Сергія Жадана, Український інститут книги та проєкт підтримки дитячого читання BaraBooka.

 

Партнерами проєкту стали Національний центр «Мала академія наук України», видавництва «Ранок» і «Фабула», британський фонд Ukraine Charity.

 

Раніше повідомлялося, що конкурс «Читай-пиши» завершив оцінювання цьогорічних робіт учасників і визначив короткий список.

 

Як відомо, журі конкурсу читацьких відгуків «Читай-пиши» раніше оголосило переможців 2019-го року.