TikTok

Користувачі TikTok стимулювали різке зростання продажів книжок у США

01.04.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Сполучених Штатах Америки користувачі соцмережі TikTok почали розкуповувати книжки за рекомендаціями блогерів в коротких відео. Про це повідомляє The New York Times.

 

Відео під хештегом #BookTok, на яких жінки розповідають про свої враження від прочитаного, набирають мільйони переглядів.

 

Як зазначається, блогерки роблять презентації, знімають себе в процесі читання, розповідають про емоції, які викликала книжка, а також плачуть на камеру після яскравого фіналу. Експерти на ринку вказали, що авторки роликів не боятися бути щирими, тому контент і «чіпляє» інших користувачів.

@aymansbooksthis book ain’t for everyone, look up tw!#thesongofachilles #songofachilles #booktok♬ original sound – Ayman

Зокрема, відео 20-річної Айман Саудхарі з Чикаго набрало 150 000 переглядів. У ньому йдеться про роман Мадлен Міллер «Пісня Ахілла» (The Song of Achilles), який вийшов у 2012 році. У першій частині відео Саудхарі з посмішкою показує обкладинку книжки і повідомляє, що почала читання. У другій частині ролику вона з гучними криками і риданнями сповіщає про прочитання твору і жбурляє книжку на підлогу. Всього відео триває 7 секунд.

 

Саме роман Міллер користується найбільшою популярністю серед користувачів TikTok.

 

За даними сервісу NPD BookScan, зараз «Пісня Ахілла» розходиться в США по 10 000 примірників на тиждень, роман став третім у списку бестселерів в Нью-Йорку. При цьому пік популярності книжки Міллер минув ще кілька років тому.

 

«Ми не бачили таких божевільних продажів – я маю на увазі десятки тисяч примірників на місяць – від жодної іншої медіа-платформи», – розповіла директорка по формуванню асортименту найбільшої американської мережі книжкових магазинів Barnes & Noble Шеннон Де Віто.

 

За словами Де Віто, в книгарнях вже почали встановлювати спеціальні столи, на які викладають популярні в TikTok видання.

@alifeofliteratureIf anyone asks you what happens at the end, just LIE 🌊 #wewereliars #books #booktok #booker #ya #bookclub #bookworm #fyp #4u

♬ everybody wants to rule the world – madalyn

Водночас видавці та автори почали надсилати блогерам книжки з проханням розповісти про них.

 

Раніше повідомлялося, що у Сполучених Штатах Америки продажі книгарень у 2020 році впали на 28,3%.

 

Нагадаємо, Техаському онлайн-клубу книжкових рекомендацій Literati вдалося зібрати $52 млн (близько 1 млрд 456 млн грн) завдяки кампанії із залучення нових інвестицій.