книжкові стартапи

У США книжковий стартап Literati зібрав $52 млн інвестицій

17.02.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Техаському онлайн-клубу книжкових рекомендацій Literati вдалося зібрати $52 млн (близько 1 млрд 456 млн грн) завдяки кампанії із залучення нових інвестицій. Про це повідомляє Publishers Weekly.

 

Відповідний результат пояснюється вдалою бізнес-моделлю Literati. Зауважимо, сервіс був створений у 2017 році як книжковий клуб і соціальна мережа на допомогу батькам, які шукали книжки для своїх дітей.

 

За щомісячну плату у $9,95 на місяць (десь 278 гривень) члени клубу щомісяця отримували посилку з п’ятьма новими книжками, персональним рекомендаційним листом і дрібничками-сувенірами. Батьки могли вибрати та придбати вподобані їм видання або безкоштовно повернути їх відправнику. Надіслані книжки продавалися за відпускними цінами видавництв, тобто зі знижкою.

Минулого року Literati відкрив одразу п’ять клубів для дорослих читачів під керівництвом своїх основних спонсорів. У їх число увійшли зірка баскетболу Стефан Каррі, лавреат Нобелівської премії миру Малала Юсафзай, засновник корпорації Virgin Group Річард Бренсон і популярна письменниця Сьюзен Орлеан.

 

Спонсором п’ятого клубу стала американська некомерційна організація Фонд Джозефа Кемпбелла. Як зазначається, члени кожного клубу отримують одну книжку на місяць, яку вони, як і раніше, можуть купити або відіслати назад. Також учасникам клубу надсилають собистий лист від спонсора і доступ до онлайн-дискусій з іншими членами клубу.

 

Виконавча директорка Literati Джесіка Юінг переконана, що членство в клубі допомагає відповісти на головне питання всіх любителів книжок: що почитати? Крім того, Literati дозволяє читачам розпочати онлайн-спілкування один з одним. За словами Юінг, складання персональних рекомендацій надалі лише частково буде відбуватися із залученням штучного інтелекту і великих даних. Головний же акцент буде зроблений на особисте спілкування членів клубу.

Від початку своєї діяльності Literati зростав на 300% в рік. Особливо значний імпульс до розвитку компанія отримала у 2020 році, під час карантину. Сьогодні вона розсилає сотні тисяч дитячих книжок в місяць, і тепер її штат складають понад 100 осіб, половина з яких займаються комплектуванням посилок і підтримкою клієнтів. Literati співпрацює з 75 видавництвами, віддаючи перевагу невеликим і незалежним компаніям з їх нестандартним і різноманітним асортиментом.

 

Як повідомлялося, з’явилася нова українська платформа для багатомовних інтерактивних аудіокнижок «Lingart Живі Книги» (Lingart Future Books), яка дозволяє читати й слухати літературні твори.

 

Читайте також: Дорівнює успіх: як українські видавці співпрацюють із бізнесом

 

Фото: themomedit.com