державна мова

Кремінь: У 2024 маємо закінчити перейменування міст і сіл з російськими назвами

11.03.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Протягом перших двох місяців 2024 року українці надіслали майже 400 звернень щодо порушення закону про державну мову. Про це повідомили на сайті уповноваженого із захисту державної мови, посилаючись на слова Тараса Кременя в етері «Українського радіо».

Нараді до уповноваженого надіслали 127 звернень із Києва, 67 – з Одещини, 54 – з Харківщини, 26 – з Дніпропетровщини.

 

«92 звернення стосувалися відсутності української версії сайтів інтернет-магазинів. Зауважте, на 11-му році війни досі є інтернет-ресурси, а також телеграм-канали, окремі групи в соціальних мережах, які продовжують нав’язувати російську мову. На мою думку, це загроза національній безпеці й обороні. Також продовжуються порушення у сфері обслуговування», — розповів Тарас Кремінь.

 

За його словами, найменше звернень надійшло з тих областей, на території яких тривають бойові дії. Також уповноважений наголосив на потребі змінити мову зовнішньої реклами на українську в тих містах, де цю вимогу закону порушують.

 

За словами Тараса Кременя, є ще й «хронічні» проблеми, які стосуються назв українських судів і населених пунктів.

 

«85 судів у різних областях України називаються як не “Октябрські” районні суди, так “Красногвардійські”, “Орджонікідзевські”, “Первомайські”, “Комінтернівські”, “Ульяновські”, “Жовтневі”, “Красногвардійські”, “Совєтські” тощо. Таким покручам у назвах має прийти кінець, адже вони пов’язані з державою-агресором, комуністичним тоталітарним режимом, імперськими та радянськими ідеологемами. Сподіваюся, що найближчим часом Верховна Рада України візьме до уваги моє звернення і ми змінимо не лише назви судів, а й деяких населених пунктів. Думаю, 2024 рік повинен поставити в цьому питанні велику крапку», — зазначив Тарас Кремінь.

 

Як повідомлялося, за 6 місяців 2023 року до Уповноваженого із захисту державної мови надійшло 2020 звернень громадян про порушення мовного закону.

 

Читайте також: Зазіхання на статус української мови як державної неприпустимі – Тарас Кремінь

 

Чільне фото: khoda.gov.ua