законодавство

Кремінь закликав допрацювати законопроєкт про медіа

31.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь закликав доопрацювати ухвалений Радою у першому читанні законопроєкт «Про медіа» №2693-д, щоб не звужувати сферу використання української мови. Про це він повідомив на офіційному сайті мовного омбудсмена.

«Будь-який законопроєкт повинен насамперед враховувати особливості національного законодавства. Тому дискусії з європейськими партнерами не повинні стати дискримінаційними для національних інтересів», — зауважив він.

 

 

За словами Тараса Кременя, до цього документа є застереження з боку українського суспільства, частини народних депутатів України та представників медіасередовища, тому між першим і другим читанням, він повинен бути суттєво вдосконалений.

 

«Українська мова завжди була і буде залишатися носієм української ідентичності. Будь-які спроби звузити сферу її функціонування можуть завдати втрат для української державності. Тому я закликаю народних депутатів України бути максимально конструктивними під час ухвалення відповідних рішень при обговоренні цього документа до другого читання», — наголосив Кремінь.

 

Як відомо, Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про медіа № 2693-д. У новій редакції законопроєкту «Про медіа» регулятор має право анулювати ліцензії медіа, розповсюдження друкованих ЗМІ, а також тимчасово забороняти поширення онлайн-медіа у певних випадках. 

 

Фото: скріншот телеканалу «Київ», Катерина Хорощак