карантин

Культова книгарня City Lights зібрала на спільнокошті $500 тис., щоб пережити епідемію

14.04.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Відвідувачі знаменитої у Сан-Франциско книгарні City Lights за чотири дні пожертвували майже пів мільйона доларів, щоб допомогти книжковому магазину пережити кризу під час епідемії. Про це повідомляє The Guardian.

 

10 квітня виконавча директорка City Lights Елейн Каценбергер повідомила, що книгарня зіткнулася з «серйозними проблемами» на фоні епідемії. За її словами, магазин зачинений ще з 16 березня і навіть не приймає інтернет-замовлень, щоби не наражати своїх працівників на небезпеку.

 

Також вона зізналася, що керівництво не бачить жодних перспектив щодо відновлення роботи книгарні.

 

 

«Оскільки ми не маємо змоги отримувати прибуток, наші грошові резерви швидко скорочуються. Ми робимо все можливе, щоб зберегти City Lights і щоби цей улюблений заклад мав змогу відігравати важливу роль у цьому невизначеному зараз майбутньому…

 

Ми вивчаємо всі можливі шляхи підтримки, включно із федеральними та місцевими грантами і позиками, але не факт, що зможемо їх отримати, тож вони не задовольняти потреби нашого найближчого майбутнього. Тому ми змушені скромно просити вашої підтримки», – заявила вона.

 

 

На краудфандинговій платформі GoFundMe City Lights планувала зібрати $300 тис. Проте за 4 дні сума перевищила $460 тис.

 

Каценбергер подякувала фанам за такий «вияв любові» і запевнила, що ця сума допоможе стабілізувати роботу книгарні на наступні кілька місяців, і це дасть їм змогу розпочати плани на майбутнє.

 

Також вона додала, що розповіла про ці пожертви 101-річному засновникові книгарні, поету-бітнику Лоуренсу Ферлінгетті.

 

 

City Lights – незалежна книгарня та видавництво, що були засновані 1953 року американським поетом, представником покоління бітників Лоуренсом Ферлінгетті та професором коледжу Петером Д. Мартіном.

 

У серії «Кишенькові поети» видавництво випустило поему культового американського поета, одного із основоположників рухів бітників і хіпі Аллена Гінзберга «Крик» (Howl). Після виходу тираж був вилучений поліцією, Ферлінгетті та співробітника книгарні заарештували, проти них було порушено кримінальну справу за звинуваченням у порушенні благопристойності. Проте Ферлінгетті виграв справу в суді. Запис слухань справи пізніше був опублікований під назвою «Виття цензора».

 

Аллен Гінзберг згодом заявляв, що Ферлінгетті заслуговує «якої-небудь Нобелівської премії книговидання» — настільки його робота збагатила всю сучасну культуру.

 

City Lights – не єдина американська книгарня, яка була змушена звернутися до громадськості по допомогу. $50 тис. вдалося зібрати на спільнокошті іншому відомому книжковому магазину Сан-Франциско – Marcus Books.

 

Книгарня Literati (Енн-Арбор, штат Мічиган) зібрала понад $100 тис, Off the Beaten Path (Стімбоут-Спрінгс, Колорадо) – $20 тис., а Grassroots Books (Ріно, Невада) – $10 тис.

 

Нагадуємо, що для поновлення своєї роботи краудфандингову кампанію запустило українське онлайн-видання, яке спеціалізувалося на висвітленні подій зі світу дизайну та візуальної культури – Telegraf.Design.

 

Фото: AFAR