Виставка

Куратори виставки «Відбиток» знайомлять із українською друкованою графікою в онлайні

10.04.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Куратори виставки «Відбиток. Українська друкована графіка ХХ-ХХІ століть», яка мала розпочатися в Мистецькому арсеналі 19 березня, вирішили привідкрити секрети «мистецтва лінії та плями» в онлайні. Про це повідомляється на сайті Мистецького арсеналу.

 

Виставка мала демонструвати понад півтисячі робіт від понад сотні авторів. Проте карантин зупинив монтаж і повернув роботи до фондосховища. Наразі Мистецький арсенал чекає кінця карантину, щоб закінчити монтаж і таки відкрити виставку.

 

Водночас було вирішено опублікувати відео з майстерень графіків, відзняті для виставки: щоб кожен зміг побачити процес створення графічних творів й закохатися в український естамп.

 

«Графіка – це різні тони, не кольори, а лінії та плями. Вона формує більш конкретну емоцію ніж, наприклад, живопис»», – розказує Аліса Гоц.

 

«Техніка літографії цікава тим, що в ній можна поєднувати багато різних фактур і медіа для створення самих малюнків: можна міксувати і техніку розмивок, і техніку олівця, і техніку туші, можна малювати навіть пальцями», – пояснює Ніна Савенко.

 

 

«Графіка – свого роду медитація. Коли знімаєш перший відбиток і бачиш, що вийшло на дошці – це захоплює і з роками це захоплення не зникає». Про техніку високого друку – лінорит – розказує Олеся Джураєва.

 

 

«Графіка – це такий інструмент, який допомагає виразити те, що хочеш сказати», – про шовкодрук й графіку як інструмент комунікації розказує Анастасія Хаджинова.

 

 

Процес створення офорту показує мисткиня Оксана Стратійчук: «Це взагалі одна з найбільш тонких і гострих, в сенсі можливостей передачі об’єкту, технік. Тут весь процес – у моїх руках: від початку і до кінця».

 

 

Виставку «Відбиток» готували незалежні кураторки: Катерина Підгайна та Ірина Боровець, а також наукові консультанти: Олександр Соловйов (куратор проєктів сучасного мистецтва Мистецького арсеналу) та Ольга Лагутенко (докторка мистецтвознавства, професорка НАОМА), музейний відділ та відділ сучасного мистецтва Арсеналу.

 

Виставка прагне унаявнити взаємозв’язки та трансформацію художників, явищ і тенденцій української друкованої графіки від початку ХХ століття і до сьогодні. Тому куратори і архітектори обрали нелінійну структуру експозиції – роботи визнаних майстрів з музейних фондів взаємодіють з творами сучасних художників, демонструючи єдине змістове поле різних поколінь графіків.

 

Також, глядачі матимуть можливість поглянути на справжній графічний кабінет, щоб уявити складність процесу створення відбитків. Він працюватиме і під час майстер-класів, які проводитимуться для відвідувачів.

 

Читайте також про те, кого треба знати з українських графіків.