бібліотеки

Київські бібліотеки позбудуться «російських» і «радянських» назв

03.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Києві перейменують бібліотеки, назви яких пов’язані з історією російської імперії, росії та СРСР. Про це повідомляє КМДА.

«Україна має власних видатних особистостей та визначні історичні події, якими ми пишаємось та маємо зробити їх частиною сучасності Києва», — зазначила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха.

 

Відомо, що перейменування київських бібліотек не передбачає заборону закордонної літератури. 

 

«Перейменування «сприятимуть зменшенню рівня пропагандистського впливу країни-агресора та імперських наративів на нашу свідомість, а також допоможе захистити культурне надбання української нації. Ми встановлюємо нові орієнтири української ідентичності та відновлюємо історичну справедливість», — додала Муха.

 

Протягом двох тижнів колективи бібліотек, назви яких пов’язані з російською імперією, росією та СРСР, підготують пропозиції щодо перейменувань закладів культури. Згодом пропозиції розглянуть на засіданні Комісії з питань найменувань, консультативно-дорадчого органу при Київському міському голові.

 

Як відомо, Секретаріат уповноваженого із захисту державної мови склав список популяризаторів української, на честь яких можна перейменовувати російські топоніми.

 

Читайте також: Х’юстон, у нас проблеми. Більше бібліотек носять імена діячів культури рф, ніж українських

 

Чільне фото: @kievreads