бібліотека

Літературний челендж: що потрібно зробити книголюбам у 2020-му

04.01.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У новому році ми традиційно обіцяємо собі прочитати 20, 50 чи навіть 100 книжок. Щоб втілити цей план у реальність, пропонуємо доповнити його літературними завданнями, які урізноманітнять ваш читацький досвід і надихатимуть читати ще більше. Шукайте цікаві ідеї для своєї книжкової New Year Resolution у підбірці від редакції Читомо.

Завести читацький щоденник
Завести читацький щоденник

З читацьким щоденником вам буде значно простіше наприкінці року порахувати, скільки книжок ви прочитали, або ж порадити хороше видання друзям. Записувати враження про прочитані книжки можна у звичайному блокноті, застосунку на телефоні або ж у спеціальному воркбуці (наприклад «Прочитане. Читай. Записуй. Запам’ятовуй» від видавництва Pabulum).

 

Подивитися екранізацію

У 2020 році ви зможете порівняти з книжкою кілька екранізацій за відомими творами. Серед них фільми «Маленькі жінки» за романом Луїзи Мей Олкотт, «Смерть на Нілі» за детективом Агати Крісті, серіали «Варта, варта» за книжкою із серії «Дискосвіт» Террі Пратчетта, «Чужинець» за детективом Стівена Кінга та інші.

 

Окрім того, уже в січні на екрани вийде екранізація української книжки — фільм «Віддана» за романом Софії Андрухович «Фелікс Австрія», який отримав численні нагороди, зокрема стала книгою року BBC (2014).

 

Купити календар від українського ілюстратора
Купити календар українського ілюстратора

Записувати свої плани й досягнення в красивому календарі значно приємніше, ніж в одному з багатьох блокнотів. Окрім того, у ньому, на відміну від телефонного, можна малювати, креслити, клеїти наліпки тощо. А ще настінний календар з оригінальними ілюстраціями, цікавими фактами чи смішними висловами надихатиме вас на творчість і досягнення, а наприкінці року, гортаючи його, вам буде набагато простіше підбивати підсумки.

 

Обирайте календарі тут: Не квіти й не котики: 20 оригінальних календарів 2020 від українських ілюстраторів

 

Прочитати книжку, що увійшла до переліку найкращих 2019 року

Поки видавці ще не встигли випустити свої перші видання нового десятиріччя, радимо прочитати книжки, які отримали схвальні відгуки та нагороди у 2019. Ми розповідали про такі в наших традиційних літературних підсумках: Література йде в маси. Українська проза 2019-го; Історії людей, країн і технологій — про що був знаковий нон-фікшн-2019; Проводжаючи 2019-й: найважливіші художні переклади; Українські бестселери 2019: говорять видавці.

 

Також радимо звернути увагу на авторів, які перемогли в літературних конкурсах «Книга року ВВС»«Топ БараБуки», «Кримський Інжир», здобули премії імені Василя Симоненкаімені Юрія Шевельова, «Еспресо. Вибір читачів».

Купити книжку на Книжковому Арсеналі та BookForum

Ювілейний Книжковий Арсенал пройде вже 20–24 травня (не забудьте додати подію у свій настінний календар від українських ілюстраторів). Фокусна тема фестивалю — «оптимісти скептики». А на 27 Book forum потрапимо 16–20 вересня. Традиційно на фестивалях ви зможете не лише зустрітися з улюбленими письменниками, ілюстраторами, дизайнерами, а і придбати новинки від українських видавців. Ми радимо перед купівлею книжок скласти перелік бажаних, щоб і не витратити на ярмаркові пів зарплати, і не пропустити якогось справді важливого видання. Усі книжкові новинки до Книжкового Арсеналу та BookForum ви можете знайти в нас на сайті в рубриці «Вітрина».

 

Залишити книжку на буккросинговій полиці

Буккросинг — чудова нагода звільнити свої книжкові полиці та приготувати їх для нових хороших видань, які, безперечно, принесе 2020 рік. А ще це можливість зробити добру справу і принести радість незнайомцеві чи незнайомці, особливо залишивши в книжці побажання. Та якщо відшукати буккросингову полицю у вашому місті важко, то можна залишити книжку на лавочці в парку, у кав’ярні чи подарувати другові із проханням прочитати та передати далі. Можливо, ваша книжка обійде всю Україну чи то й цілий світ!

 

Читайте також: Непроста доля буккросингу в Україні: чому у Дніпра все вийшло

Побувати на літературному вечорі

Або не лише побувати, а й виступити. На відкритих літературних мікрофонах кожен охочий може поділися улюбленими віршами (і своїми, й інших авторів), отримати поради від досвідченіших поетів, познайомитися з такими ж шанувальниками літератури чи навіть побачити перші кроки відомих у майбутньому письменників. Такі можливості ми регулярно анонсуємо в рубриці «Календар».

 

Випити кави з письменником / письменницею
Випити кави з письменником _ письменницею

Уже зовсім скоро у вас буде можливість посидіти в кав’ярні й поговорити про літературу (й не тільки) з Павлом Коробчуком, Анатолієм Дністровим та іншими знаними у видавничому світі людьми. Ми готуємо особливий сюрприз для наших читачів — найближчими днями анонс з’явиться на сторінках Читомо в соціальних мережах.

 

Відкрити абонемент у бібліотеці
Відкрити абонемент у бібліотеці

Читання книжок у бібліотеці (або хоча б частини з них) допоможе заощадити чимало коштів, які ви, наприклад, можете витратити на каву з письменником, квиток на Книжковий Арсенал чи на творчий вечір улюбленого автора, або ж на інші книжки, яких немає в бібліотеці.

 

Читайте також: Було і стало: як змінилася Дитяча бібліотека на Подолі

 

Спробувати свої сили на літературному конкурсі

Якщо ви давно мріяли написати й видати книжку, або ж стати відомим письменником, або ж розширити коло своїх шанувальників, то 2020 рік — саме час, щоби втілити ці мрії. А першим кроком на шляху до вдячних читачів, презентацій та тисячних накладів може стати участь у літературному конкурсі. Знайти їх ви можете на нашому сайті в рубриці «Календар», де ми регулярно анонсуємо можливості як для досвідчених письменників, так і для новачків.

 

Прослухати аудіокнижку, озвучену самим автором

Аудиторія аудіокнижок щороку зростає, можливо, 2020 переконає вас до неї долучитися. І хоча прослуховувати книжку довше, ніж читати, проте ви зможете ознайомитися зі значно більшою кількістю книжок, якщо впровадити у своє життя нову корисну звичку — слухати аудіокнижки, йдучи на роботу чи навчання, у транспорті чи просто у вечори, коли немає натхнення читати. А в першій українській аудіокнигарні «Абук» ви можете придбати книжки, які озвучили Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Катерина Бабкіна, Василь Шкляр, Андрій Любка, Любко Дереш та інші відомі автори. Найприємніше те, більшість аудіокнижок обійдуться вам дешевше за електронні чи паперові.

 

Почати стежити за Читомо в інстаграмі

Так, у нас є сторінка в інстаграмі, на якій ми ділимося своїми редакційними буднями, досягненнями та найцікавішими новинами. Підписуйтеся, якщо вам цікаво дізнатися про залаштунки Читомо та людей, які заради хороших матеріалів готові їздити на всі можливі літературні фестивалі, уважно стежити за всіма подіями й новинками книжкового світу, дискутувати про найкращий заголовок чи зображення та працювати вночі, на вихідних і навіть у свята.

 

 

А ще в нас є свій телеграм-канал, який ми обіцяємо активно вести у 2020. Очікуйте анонсу на фейсбуці.

 

Підтримати Читомо
Підтримати Читомо

Ми незалежне медіа, тому нам дуже потрібна підтримка наших читачів, аби створити ще більше якісних матеріалів у 2020 році. Почати новий рік із доброї справи та допомогти Читомо можна за посиланням

 

Читайте також: Чим насичують ринок молоді видавці-2019: від аудіокниг до кулінарних бестселерів