Лондонський книжковий ярмарок

Лондонський ярмарок назвав лавреата-2024, що зробив визначний внесок у розвиток світового книговидання

22.02.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Лондонський книжковий ярмарок нагородив Янга Сука Чі, голову Асоціації американських видавців (AAP), премією «За життєві досягнення». Про це Читомо повідомили представники ярмарку.

Наразі Чі є головою Асоціації американських видавців, раніше він обіймав посаду президента Міжнародної асоціації видавців.

 

Янг Сук Чі зазначив: «Я зворушений, що мене номінували і що журі вибрало мене. Потрапивши у книжкову індустрію майже тридцять років тому, я щасливий багато чому навчитися від моїх колег, які сповідують як традиції, так і інновації. Бути частиною розвитку цієї індустрії — чудовий досвід, і я впевнена, що видавнича справа й надалі процвітатиме завдяки таланту та пристрасті».

 

Гарет Реплі, директор Лондонського книжкового ярмарку, додав, що Янга Сука Чі нагородили за внесок в авторське право, відданість книговидавничій індусрії та зосередженість на сталому розвитку. Він додав, що Чі виступить на головній сцені Лондонського книжкового ярмарку у перший день ярмарку.

 

Девід Рош, голова журі премії, сказав: «Янг Сук Чі є втіленням всього того, що прагне визнати ця нагорода. Він справжній інтернаціоналіст, який створює мережі та об’єднує людей на різних континентах. Він має рішучість впливати на провідних світових діячів і пристрасть наставляти тих, хто тільки починає свою кар’єру, щоб створити краще майбутнє. Він входить до складу багатьох різних рад директорів, що свідчить про різноманітність його таланту та інтересів, а також про те, наскільки високо його цінують. Нагорода LBF “За життєві досягнення” 2024 року не може мати кращого переможця».

 

За словами Марії А. Палланте, президентки і головної виконавчої директорки Асоціації американських видавців, Янг Сук Чі є речником міжнародної видавничої спільноти.

 

Комітет з нагородження Lifetime Achievement Award, що складається з незалежної Консультативної ради Лондонського книжкового ярмарку, обрав Янга Сука Чі з короткого списку провідних міжнародних діячів книжкової індустрії. Нагородою відзначають особу, яка зробила значний внесок у світовий книжковий світ. Лавреатом може стати будь-хто з видавців, агентів, редакторів,  книгорозповсюдників та всіх, хто має відношення до міжнародної книжкової індустрії з будь-якої країни світу.

 

Янг Сук Чі виступить на головній сцені Лондонського книжкового ярмарку 12 березня на панелі під назвою «Дослідження світу видавничої справи, що постійно розвивається: глобальні тенденції, виклики та можливості» разом з Каріне Гонсалвес Пансою, президентом Міжнародної асоціації видавців, Рікардо Франко Леві, президентом Федерації європейських видавців, Лоуренсом Нджагі, президентом Африканської мережі видавців та Едвардом Навоткою, головним дерактором Publishers Weekly.

 

Як повідомлялося, раніше видавнича премія K.A.2.0.2.4, ініційована Асоціацією видавців Литви, оголосила переможців.

 

Читайте також: Лондонський книжковий ярмарок: фокус на перемовинах і заблюрена Україна

 

Чільне фото: The Bookseller