Львів

Львів боротиметься за право проведення Конгресу ЮНЕСКО Creative Cities

15.10.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Львів готує аплікацію на проведення Конгресу ЮНЕСКО Creative Cities. Про це заявив міський голова Львова Андрій Садовий під час зустрічі з директоркою міста літератури ЮНЕСКО Ноттінгема, головою підгрупи літературних міст ЮНЕСКО Сенді Махал, повідомляється на сайті Львівської міської ради.

 

Зазначається, що презентації міст-аплікантів відбудуться 2020 року в червні у Бразилії. Там буде обрано місто, яке отримає можливість у 2022−23 роках проводити у себе Конгрес ЮНЕСКО Creative Cities.

 

Усього за право проведення конгресу змагатимуться понад 150 міст світу.

 

Як розповів директор Львівського конференц-бюро Андрій Павлів, конгрес Міста літератури ЮНЕСКО 2022 року збере понад 500 учасників, там будуть присутні всі члени Міста літератури ЮНЕСКО з Європи та світу, близько 150−200 мерів. Кожне Місто літератури ЮНЕСКО представляють на такому Конгресі мери або їхні заступники.

 

Міжнародна організація ЮНЕСКО ще у 1998 році визнала архітектуру Львова, а також його політичну та торгівельну роль, та внесла до світової спадщини.

 

У 2015 році місто Львів отримав титул «Міста Літератури ЮНЕСКО» в межах мережі творчих міст ЮНЕСКО, до якої сьогодні належить 180 міст світу.

 

Сьогодні Міста Літератури ЮНЕСКО — це 28 міст із різних куточків світу, які одним із пріоритетних напрямків розвитку культурної сфери міста обрали саме «літературу».

 

У 2019 році Львів уперше подаватиме звіт до ЮНЕСКО про впровадження титулу «міста літератури» — програми та проекти, які були реалізовані в місті впродовж останніх чотирьох років. Цього ж року Львів має подати нову стратегію «Міста Літератури ЮНЕСКО» на наступні 4 роки.

 

Нещодавно ми повідомляли, що книжковою столицею світу ЮНЕСКО–2021 стане Тбілісі.