бібліотека

Львівська обласна бібліотека для дітей вдруге отримала міжнародну премію EIFL

26.01.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Львівська обласна бібліотека для дітей уже вдруге отримала престижну міжнародну премію EIFL, що дається бібліотекам за реалізацію інноваційних проєктів і програм, які використовують інформаційно-комунікаційні технології для покращення життя та засобів існування в країнах, що розвиваються, і країнах з перехідною економікою. Про це повідомили на сайті EIFL.

 

Премію присудили за реалізацію проєкту інформаційно-психологічної безпеки дітей «П’ята стихія». Крім львівської бібліотеки нагороду отримали бібліотеки Кенії, Хорватії й Казахстану.

 

Переможці отримують приз у розмірі 1500$, кубок, сертифікат, рекламу через вебсайт EIFL і широку мережу контактів.

 

Проєкт Львівської обласної бібліотеки для дітей «П’ята стихія» створили для дітей та підлітків, що постраждали від військової та інформаційної агресії ворога. 

 

Пріоритетна група учасників проєкту — діти вимушено переселених осіб, які проживають в укриттях. Аби інтеграція переміщеної молоді в місцеве середовище була вдалою, бібліотека проводить заняття, у яких беруть участь діти Львівщини. 

 

«Ми вважаємо, що особлива цінність нашого проєкту полягає в тому, що окрім медіаграмотності та інформаційної безпеки, діти навчаються навичок психологічної безпеки. Методики бібліотерапії сприяють формуванню у дітей та підлітків стійкості до інформаційного стресу», — зазначила директорка бібліотеки Ольга Конасова.

 

Проєкт здійснювався за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні в партнерстві з Українською бібліотечною асоціацією.

 

За час присудження премії цією нагородою відзначені такі українські бібліотеки: 

 

  • Луганська обласна універсальна наукова бібліотека;
  • Центральні бібліотеки для дітей та дорослих міста Мелітополя;
  • Центральна бібліотека міста Миколаїв;
  • Львівська обласна бібліотека для дітей. 

 

У 2015 році Львівська обласна бібліотека для дітей уже отримувала премію EIFL Public Library Innovation Award for supporting literacy за навчально-ігрову бібліотечну програму «Літерландія».

 

EIFL (Електронна інформація для бібліотек) — це некомерційна організація, яка працює з бібліотеками, щоб забезпечити доступ до знань у країнах, що розвиваються, і країнах з перехідною економікою в Африці, Азійсько-Тихоокеанському регіоні, Європі та Латинській Америці.

 

Щорічно EIFL оголошує нагороди для публічних і громадських бібліотек за впровадження інновацій для покращення життя громад.

 

З 2011 року EIFL провела 17 конкурсів на присудження нагород за інновації та оголосила імена 61 переможця в Африці, Азії, Європі, Латинській Америці та Карибському басейні. У січні 2024 року оголосили переможців крайнього призу EIFL Public Library Innovation Award (2023) для публічних бібліотек, які займаються однією з трьох нагальних глобальних проблем: безпека в Інтернеті, дії щодо зміни клімату та цифрове залучення вимушено переміщеного населення.

 

Як повідомлялося, У Львові облаштують Мистецьку бібліотеку за кошти з фонду австрійського міста Грац.

 

Тим часом унаслідок повномасштабного вторгнення пошкодили 610 бібліотек в Україні.

 

Чільне фото: Львівська обласна бібліотека для дітей