Австрія

У Львові облаштують Мистецьку бібліотеку за кошти австрійського Граца

14.01.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Австрійське місто Грац і Львів стануть проєктними партнерами й облаштують новий культурний центр у Старому місті — Мистецьку бібліотеку. Про це повідомили на сайті міста Грац. 

«Між Грацом та західноукраїнським містом Львів існують історичні зв’язки. У минулому два міста неодноразово брали участь у дружній співпраці» — ідеться на сайті.

 

Мета трирічної підтримки — ревіталізація й облаштування Мистецької бібліотеки (п’ятої філії Львівської муніципальної бібліотеки). Грац виділить 75 тисяч євро з фондів бургомістерки Граца Ельке Кар. Для цього Ельке Кар й мер Львова Андрій Садовий підпишуть угоду.

 

«Близько 3 тисяч людей з України, які були змушені залишити свою країну внаслідок російської агресії, знайшли притулок у Граці, деякі з них — новий дім. Добре, що, крім гуманітарної підтримки, зараз активізується співпраця в культурній сфері», — вважає бургомістерка Граца.

 

Також на сайті зазначається, що проєктне партнерство поглибить обмін знаннями у сфері культури, архітектури, містобудування і світової культурної спадщини.

 

Як повідомлялося, в Австрії заснували перше українське видавництво FREE PEOPLE Verlag («Видавництво вільних людей»).

 

Читайте також: Петра Наґенкьоґель: взаємодія з «чужим» краєм тягне за собою нові питання до свого

 

Чільне фото: Andriyko Podilnyk on Unsplash