UA: Українське радіо

Макс Кідрук вестиме авторський радіоблог «Теорія неймовірності»

27.08.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Письменник створює авторське науково-популярне радіошоу «Теорія неймовірності» на Українському радіо. Про це Читомо повідомили творці майбутнього радіошоу.

Радіошоу «Теорія неймовірності» виходитиме з 6 вересня у будні о 7:30 та 16:50 з повторами у вихідні. Макс Кідрук готує сценарії для 70 випусків тривалістю 5-10 хвилин. Їх можна буде слухати на сайті Українського радіо та подкастах Суспільного. У розважально-пізнавальному радіоблозі письменник розвінчуватиме найпоширеніші в масовій культурі міфи та стереотипи, а також розповідатиме слухачам про маловідомі та неочікувані наукові факти й гіпотези.

 

«Теорія Неймовірності» − це можливість для мене висловитися на теми, що хвилювали давно. Іноді натрапляєш на чийсь пост чи коментар у мережі, й аж зубами скрегочеш, втім не відписуєш: чи то роботи багато, чи то просто не хочеш встрявати у срач. Тому мій радіоблог буде таким собі калейдоскопом із речей, у які я вірю і які (здебільшого) суперечать усталеним на сьогодні уявленням», − пояснив у ексклюзивному коментарі Читомо Макс Кідрук.

 

За його словами, робота над першими сценаріями програми була порівняно легкою, адже підготовка до неї  тривала вже досить довго.

 

«Вже досить багато часу я працюю над новим романом із серії «Нові Темні Віки», ретельніше, ніж будь-коли раніше. Збираючи матеріал, я перечитав десятки науково-популярних книжок та зробив для себе безліч нотаток. Тож коли Українське радіо оголосило творчий конкурс на створення серії радіоблогів про цікаві довкола наукові штуки, збагнув, що ці нотатки буквально просяться, щоб на їх основі створити сценарії. Ми з дружиною подали заявку, й так з’явилася «Теорія Неймовірності», − розповів Макс Кідрук.

 

У перших випусках програми мова йтиме про смерть зірок, що не так зі забороною поліетиленових пакетів, про Ілона Маска, електромобілі та атомну енергетику, про закони старіння та можливість винайдення «еліксиру молодості», про расизм та інше. Письменник визначився з науковими темами випусків, проте проєкт стосуватиметься не лише науки, − йому можна запропонувати для розгляду маловідомі «ляпи з популярної культури». Пропозиції можна написати на фейсбуксторінці Кідрука.

 

«В одному із випусків я розповідаю, що не так із маневруванням космічних кораблів у «Зоряних війнах» та «Експансії», й зараз хочу, щоб ви накидали мені щось подібне − фейспалмні ідеї з фільмів та книжок, які вас давно бісять, але про них ніхто не говорить», − додав Кідрук.

 

Максим Кідрук − письменник, автор пригодницьких романів про подорожі, технотрилерів, книжок фантастики.

 

Додамо, що до кінця серпня триває мистецький конкурс на виробництво радіопроєкту «Радіоесеїстика» на «Радіо «Культура». Також готують радіоверсії 30 найкращих оповідань українських письменників.