злочини росії

Максим Буткевич перебуває в колонії на окупованій Луганщині

07.12.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. Про це Інституту масової інформації повідомив батько Максима Олександр.

За словами батька, таку відповідь надала федеральна служба виконання покарань росії на запит Леоніда Соловйова, адвоката Максима.

 

Олександр Буткевич зазначив, що ФСВП відповіла адвокату після понад 3 місяців мовчання, після 22 серпня 2023 року, коли апеляційний суд у Москві залишив чинним так званий «вирок» Максиму.

 

Максим Буткевич — правозахисник, журналіст, співзасновник та член ГО «Громадське радіо». З початком повномасштабної війни поставив на паузу свою діяльність із допомоги біженцям, журналістську, гуманітарну, просвітницьку і правозахисну активність. Близько 10 років присвятив правозахисній діяльності. Зокрема, входив до правління українського представництва Amnesty international та громадської ради при МВС.

 

До останнього часу був координатором проєкту «Без кордонів», спрямованого на допомогу шукачам притулку та українським переселенцям і протидії мові ворожнечі. А також був координатором впровадження системи моніторингу та швидкого реагування на порушення прав людини в Україні – REAct, Альянсу громадського здоров’я. Протягом багатьох років є одним з модераторів показів та подій міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

 

Став до лав української армії у березні 2022 року.

 

У червні він потрапив у полон. Відео з ним опублікували російські пропагандисти. Вони написали, що військові, а серед них і Максим Буткевич, опинилися у полоні під Гірським, що на Луганщині. 24 червня російські загарбники окупували Гірську громаду Луганської області.

 

У березні 2023 року так званий «Верховний суд» терористичного угруповування «лнр» засудив Максима Буткевича до 13 років ув’язнення.

 

Як повідомлялося, місцеперебування Максима Буткевича було невідомим із серпня 2023 року.

 

Чільне фото: рух «За права людини»