максим буткевич

Максима Буткевича таки засудили до 13 років колонії на росії

13.03.2024
Максим Буткевич

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Верховний суд росії залишив вирок українському правозахиснику Максиму Буткевичу без змін — він засуджений до 13 років колонії. Про це повідомляє російське видання «Медіазона».

На засіданні суду Буткевич розповів, що визнав провину під загрозою тортур.

 

«З одного боку, мені було сказано, що якщо я погоджуся, то після засудження мене в стислі терміни поміняють на засудженого військовополоненого ЗС РФ. Серед інших аргументів мені було пояснено, що в разі відмови я буду підданий різним методам фізичного впливу. Деякі методи мені було продемонстровано», — зазначив Буткевич.

 

Під час касації 13 березня адвокат Буткевича попросив долучити до справи білінг телефона правозахисника та опитування громадянки Франції. Обидва документи доводять, що Буткевич у момент дій, які йому інкримінують, перебував у Києві.

 

Однак суд відмовився долучити їх до справи, оскільки це «не в його компетенції».

 

Адвокат зазначив, що суд визнав Буткевича винним лише на підставі його самообмови, ніяких інших експертиз і доказів у справі немає.

 

Як відомо, Максим Буткевич — правозахисник, журналіст, співзасновник та член ГО «Громадське радіо». 

 

Став до лав української армії у березні 2022 року. У червні 2022 року він потрапив у полон. Відео з ним опублікували російські пропагандисти. Вони написали, що військові, а серед них і Максим Буткевич, опинилися у полоні під Гірським, що на Луганщині. 

 

Як повідомлялося, у березні 2023 року так званий «Верховний суд» терористичного угруповування «лнр» засудив Максима Буткевича до 13 років ув’язнення.

 

У лютому 2024 року правозахисника визнали політв’язнем на росії.

 

Чільне фото: Медіазона