максим буткевич

Максима Буткевича і ще чотирьох українців визнали політв’язнями на росії

13.02.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Правозахисники незалежного російського проєкту «Меморіал. Підтримка політв’язнів» визнали журналіста, правозахисника і військового ЗСУ Максима Буткевича політв’язнем. Про це йдеться на фейсбук-сторінці російського проєкту «Меморіал».

«Суд так званої ЛНР засудив його до 13 років колонії суворого режиму за статтями про замах на вбивство, свідоме знищення майна, жорстоке поводження із цивільним населенням та військовополоненими», — йдеться у дописі «Меморіалу».

 

Російські правозахисники також опублікували адресу, на яку можна надіслати Буткевичу листа: 294562, ЛНР, г. о. Красный луч, г. Вахрушево, ул. Мира, д. 20, ФКУ ИК-2 УФСИН по ЛНР, Буткевичу Максиму Александровичу, 1977 г. р.

 

Крім того, проєкт товариства «Меморіал» визнав політв’язнями ще чотирьох українців: 

 

  • Володимира Удовика;
  • Володимира Лінника;
  • Вікторію Ткаченко;
  • Наталію Придатченко. 

 

Це колишні військовослужбовці батальйону «Айдар». Українців засудили у росії до різних строків (до 6 років) позбавлення волі за статтею про участь у терористичній організації.

 

Максим Буткевич — правозахисник, журналіст, співзасновник та член ГО «Громадське радіо». 

 

«Меморіал. Підтримка політв’язнів» — незалежний російський правозахисний проєкт, який збирає, вивчає та систематизує інформацію про незаконні кримінальні переслідування з політичних мотивів, а також допомагає жертвам політичних репресій і російським політв’язням.

 

Як повідомлялося, у березні 2023 року так званий «Верховний суд» терористичного угруповування «лнр» засудив Максима Буткевича до 13 років ув’язнення. У серпні перший апеляційний суд загальної юрисдикції у москві залишив без зміни термін увʼязнення. Місцеперебування Максима Буткевича було невідомим із серпня 2023 року.

 

Чільне фото: Громадське радіо