злочини росії

Московський суд залишив чинним вирок українському журналісту, правозахисникові Буткевичу

22.08.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Перший апеляційний суд загальної юрисдикції у Москві залишив без зміни термін увʼязнення українському правозахисникові й журналістові Максиму Буткевичу, якого в так званій «ЛНР» засудили до 13 років.

Водночас суд врахував у термін увʼязнення час, проведений у СІЗО Луганська — з 19 серпня 2022 року.

 

«Я хотів би висловити подяку всім тим людям, яким небайдужа моя доля та всіх українських військовополонених, які зараз у тяжкій ситуації. Люди, які перебувають у статусі або військовополонених, або вже засуджених, теж постійно думають не лише про рідних та близьких, а й про всіх, хто залишився на волі, хто перебуває в Україні, і всі сподіваються, що військовополонених звільнять», — сказав Максим Буткевич у суді.

 

 

Максим Буткевич — правозахисник, журналіст, співзасновник та член ГО «Громадське радіо». З початком повномасштабної війни поставив на паузу свою діяльність із допомоги біженцям, журналістську, гуманітарну, просвітницьку і правозахисну активність. Близько 10 років присвятив правозахисній діяльності. Зокрема, входив до правління українського представництва Amnesty international та громадської ради при МВС.

 

До останнього часу був координатором проєкту «Без кордонів», спрямованого на допомогу шукачам притулку та українським переселенцям і протидії мові ворожнечі. А також був координатором впровадження системи моніторингу та швидкого реагування на порушення прав людини в Україні – REAct, Альянсу громадського здоров’я. Протягом багатьох років є одним з модераторів показів та подій міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

 

Став до лав української армії у березні 2022 року.

 

У червні він потрапив у полон. Відео з ним опублікували російські пропагандисти. Вони написали, що військові, а серед них і Максим Буткевич, опинилися у полоні під Гірським, що на Луганщині. 24 червня російські загарбники окупували Гірську громаду Луганської області.

 

Окупаційна влада «ЛНР» звинуватила Буткевича в тому, що 4 червня 2022 року він нібито зробив постріл із гранатомета у під‘їзд житлового будинку у Сєвєродонецьку. Як з’ясувало видання «Ґрати», Буткевича не було в місті до 14 червня. У березні 2023 року «суд» так званого «ЛНР» засудив Максима Буткевича до 13 років колонії.

 

Читайте також: #FreeMaksymButkevych: небайдужі зі всього світу закликають звільнити Максима Буткевича

 

Джерело: Ґрати

Чільне фото: Суспільне