злочини росії

Маріупольський університет: 4 колег вбили, ми не знаємо, де ще 40 наших викладачів

19.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Маріупольський державний університет тимчасово переїхав до Києва і відновив навчання. Про це повідомив його ректор Микола Трофименко у розмові з Суспільним.

 

Університет розпочав свою роботу у столиці з 18 квітня. Рішення з перенесення ухвалило МОН.

 

Університет розмістили в корпусі Київського Національного університету будівництва й архітектури. Також заклад отримав місця в гуртожитку, можливість користуватися спортивною базою, всіма інфраструктурними об’єктами КНУБА. Створення фронтофісу Маріупольського держуніверситету триває, поки навчання відновили у дистанційному форматі принаймні до закінчення навчального року.

 

Микола Трофименко повідомив, що будівлі у Маріуполі зруйновані, частина приміщень спалена, решта пограбована. 

 

«Як тільки ми вибралися з Маріуполя, почали вести облік і реєстрацію всіх викладачів, співробітників, навчально-допоміжного персоналу. Приблизно 80% працівників вже виїхало. На жаль, 4 колег вбито: доктор технічних наук, кандидат філологічних, доктор біологічних, старший викладач кафедри здоров’я людини. Не знаємо ще долю близько 40 наших колег. Фіксуємо хто де, намагаємося допомогти, витягати наших людей», — розповів ректор університету.

 

Він додав, що університету відомо про місце перебування 50% студентів (загальна кількість — 4, 5 тис.). 

 

Щодо технічного забезпечення, то сервери, на яких містилася платформа дистанційного навчання, вивезли 24 лютого. Вони розгорнуті у Львові. За словами Трофименка, навчальний процес у дистанційному форматі проходитиме згідно з розкладом і графіком.

 

«Університет потребує допомоги — і фінансової, і технічної. Надалі ми будемо системно готувати наші потреби, звертатися до фондів. Ми налаштовані зареєструвати фонд відновлення та допомоги Маріупольського університету. Тому що нам потрібно буде його відбудовувати й ми будемо готуватися до повернення у Маріуполь. Це подвиг, те що наші колеги зуміли вижити, виїхати та одностайно висловили думку про продовження роботи у Києві, аби зберегти університет. Ми зараз доводимо, що головне не стіни, а люди», — наголосив ректор.

 

Нагадаємо, в Україні евакуювали принаймні 4 університети. Крім Маріупольського, це Харківський біотехнологічний університет, Чернігівська політехніка та Луганський державний медичний університет. 

 

Від початку повномасштабного вторгнення окупанти завдали збитків понад тисячі закладів освіти на понад 5 мільярдів доларів.

 

Чільне фото надав Микола Трофименко для Суспільного.