освіта

Окупанти повністю зруйнували приміщення Каразінського університету

02.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні евакуювали принаймні 4 університети. Про це повідомив заступник міністра освіти Андрій Вітренко в етері національного телемарафону.

Національний університет імені Каразіна в Харкові повністю зруйнували авіаударами російських військ, тому університет евакуюють в інше приміщення. Де саме працюватиме заклад вищої освіти далі, невідомо.

 

Раніше він розташовувався за адресою проспект Незалежності, 6, Харків.

«Наша основна задача — зберегти освітню мережу України, яка потім будемо допомагати у відбудові країни. Ми все робимо для того, щоб не втратити жодного університету», — повідомив Вітренко.

 

За його словами, низку університетів уже евакуювали: Харківський біотехнологічний університет, Чернігівська політехніка, Маріупольський державний університет. Луганський державний медичний університет через воєнні дії теж евакуювали ​на Рівненщину.

 

Харківський національний університет імені Василя Назаровича Каразіна — університет у місті Харків. З 2009 до 2014 року мав статус автономного дослідницького університету. Заснований 17 листопада 1804 року з ініціативи видатного просвітника Василя Каразіна, а урочисто відкритий 29 січня 1805 року.

 

Як відомо, за період широкомасштабної війни в Україні російські окупаційні війська пошкодили понад 500 закладів освіти

 

Нагадаємо, Сергій Шкарлет відмовився взяти до уваги пропозицію Спілки ректорів України зі зменшення кількості університетів.

 

Джерела: Радіо Свобода, Хмарочос

 

Чільне фото: Фото: Michael A. Horowitz