бойкот росії

Marvel йде з російського ринку на невизначений термін

21.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Компанія Marvel призупиняє продаж та продовження ліцензій на свої комікси для російських видавництв. Про це повідомили російські медіа та власник магазину коміксів «Чук и Гик» Іван Чернявський.

 

«Представники Marvel розіслали російським партнерам листа з повідомленням, що з літа призупиняють співпрацю на невизначений термін. Це повідомили мені кілька російських видавців Marvel, сам листа я не бачив; різні видавці трактують зміст листа по-різному, є ймовірність, що є різні його варіанти для різних партнерів. Сходяться всі в одному — в середині літа 2022 року Marvel перестане продавати і продовжувати ліцензії на випуск своїх коміксів російською мовою», — повідомив Чернявський.

 

Компанія не відкликатиме вже куплені ліцензії й дозволить друк раніше анонсованих проєктів, однак Marvel може вимагати припинити відвантаження надрукованих тиражів у магазини та ліквідувати їх залишки.

 

За словами Чернявського, рішення Marvel завдасть руйнівного удару по видавництвах, які здебільшого спиралися на комікси компанії. Він припустив, що російські видавці спробують випустити максимум можливого з куплених ліцензій (якщо паперу вистачить), але вже восени нові комікси від Marvel зникнуть з російських книгарень. 

 

Чернявський додав, що нищівним для всієї комікс-індустрії у росії став би вихід з ринку японських видавництв. Про бойкот від Marvel він написав: «Дивно в цій події лише те, що вона трапляється аж наприкінці квітня. Ми так довго чекали такої новини, що перестали її чекати, а вона якраз — і з’явилася».

 

Нагадаємо, українські видавці коміксів, автори, перекладачі, редактори, ілюстратори, набирачі, блогери та читачі закликали ігнорувати російські мальописи. Про бойкот російського ринку заявив Ніл Гейман.

 

Чільна ілюстрація: Marvel russia