бібліотеки

Медіа post impreza створює власну медіатеку про мистецтво Франківщини

17.04.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Локальне медіа про мистецтво і культуру post impreza презентує архів про мистецьке та культурне життя Франківщини. Про це Читомо повідомили ініціатори проєкту.

post impreza — це медіа і водночас архів про культуру і мистецьке життя Івано-Франківська та регіону навколо. Видання досліджує історію місцевого мистецтва, колекціонує авторські роботи, починаючи з часів незалежної України, та знайомить місцеву публіку із сучасним мистецтвом.

 

Спільно з галереєю «Асортиментна кімната» команда зібрала бібліотеку з профільними виданнями, присвяченими мистецтву та культурним процесам Франківщини. Паралельно на сайті постійно оновлюється медіатека з близько 200 зразками мистецтва. Сюди входить відеоарт, записи перформансів, музика, каталоги виставок, а також інтервʼю з митцями, подкасти, репортажі з подій тощо.

 

Наразі на сайті доступні відеотека, бібліотека та фонотека. В обох архівах зібрані мистецькі твори та документація — супровідні відео, тексти, подкасти. Самі по собі вони не є культурним обʼєктом, але дозволяють глядачам глибше зрозуміти контекст.

 

За словами ініціаторів проєкту, в планах також зробити збірку візуальних робіт художників.

 

Євген Бойко, операційний керівник post impreza, зазначив: «Місцева мистецька сцена дуже багата: щось лежить на поверхні, а щось доводилось більше шукати. Особливо захопливим стало дослідження відеоарту. У Франківську цей жанр почав розвиватися в результаті експерименту режисера Олега Гнатіва (у мистецьких колах відомий як “Мох”). Головну роль у цій роботі зіграв письменник Тарас Прохасько. Все відбувалось у той час, коли дістати відеокамеру було доволі важко. Тоді позичили апаратуру в Ґіо Ґонґадзе, журналіста. Сьогодні техніка для запису відео більш доступна, тому все більше митців та мисткинь у своїх практиках експериментують з таким форматом».

 

Наразі відеотека post impreza налічує близько 15 відеоартів. Серед них — роботи Ростислава Котерліна, Ярослава Яновського, Маріанни Глинської.

 

Медіаархів буде цікавий:

  • працівни_цям культурних інституцій;
  • незалежним дослідни_цям, художни_цям, куратор_кам;
  • громадським активіст_кам;
  • викладач_кам, студент_кам та всім охочим отримати нові знання.

 

Щоб опублікувати свої матеріали в медіатеці, потрібно написати на пошту [email protected] або звернутися за телефоном 063 046 23 46.

 

Поповнити книгами офлайн-бібліотеку можна за адресою вул. Січових Стрільців, 15. Напрями літератури, які цікавлять найбільше:

  • видання про Івано-Франківськ (локальна арт-сцена, архітектура, урбаністика, спільноти і покоління художників та художниць, місцеві культурні медіа, історія міста);
  • актуальні видання про сучасне мистецтво.

 

Каталог  літератури у фізичній бібліотеці за посиланням.

 

Створення медіатеки post impreza стало можливим завдяки фінансуванню Стабілізаційного фонду Гете-Інституту Україна — ініціативи на підтримку культурних та освітніх організацій, що постраждали від повномасштабної війни в Україні.

 

Як повідомлялося, онлайн-медіа post impreza про мистецтво Івано-Франківщини та його історію створили у черві 2022 року.

 

Читайте також: Нові медіа про культуру, які з’явилися з лютого

 

Зображення: post impreza