95-тий квартал

Мінцифри і 95-й квартал долучилися до проєкту аудіокниг «Слухай»

07.02.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Добірку 60 аудіокниг із творами української літератури, що входять до програми ЗНО, вже можна безкоштовно прослухати завдяки проєктові «Слухай». Про це повідомило Міністерство цифрової трансформації.

«На карантині всі перейшли на навчання онлайн. Нові цифрові рішення у сфері освіти набули особливої актуальності. Проєкт «Слухай» влучив просто в ціль — запропонував озвучити книги з програми ЗНО в аудіоформаті», – зазначив віцепрем’єр-міністр України, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

 

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет також підтримав освітній проєкт.

 

«Увесь світ вчиться жити в умовах пандемії коронавірусу. Україна – не виняток. Ми створюємо низку проєктів, які допомагають учням та студентам здобувати знання під час дистанційного навчання. Один із таких проєктів, який був реалізований також спільно з Мінцифри – платформа “Всеукраїнська школа онлайн”. Новий освітній проєкт “Слухай” допоможе учням випускних класів готуватися до зовнішнього незалежного оцінювання в будь-який час. Окрім того, аудіокниги будуть корисними й для молодших школярів», – зазначив Сергій Шкарлет.

 

 

Твори начитували студія «Квартал 95», а саме Олена Кравець, Євген Кошовий, Олександр Пікалов, Степан Казанін, Юрій Великий, Володимир Мартинець, Анастасія Оруджова, Володимир Шумко, Марта Адамчук, Ната Жижченко, Ліля Ребрик, Даша Астаф’єва, Гарік Корогодський, Тетяна Будь та інші зірки.

 

Проєкт «Слухай» став переможцем онлайн-конкурсу корисних ідей #HackCorona, який ініціювала команда Мінцифр за допомогою програми EGAP, яка фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фондом «Східна Європа» й Innovabridge. Всього на конкурс було надіслано 899 заявок, але лише п’ятеро стали переможцями.

 

Також на сайті Міністерства зазначають, що проєкт отримав фінансування, а отже продовжить розвиватися і стане впізнаваним серед українців.

 

Перший етап проєкту 2018 року був підтриманий  міським бюджетом Києва у сумі майже 2 млн грн.

 

Тоді авторська команда «Типовий Київ» спільно з Інститутом журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка за рік озвучила понад 100 книг та віршованих творів.

 

Послухати твори можна за посиланням.