допомога за кордоном

Міста літератури ЮНЕСКО Вроцлав і Шарджа створили фонд допомоги українській літературній спільноті

28.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

За ініціативи міста літератури ЮНЕСКО Вроцлава та Шарджі створять фонд Stand With Ukrainian Writers Fund (Фонд «Підтримаймо українських письменників») для фінансової допомоги українським письменникам, перекладачам та іншим діячам книговидавничої галузі в Україні, які постраждали від війни. Про це повідомили на сайті Вроцлавського Будинку літератури.

 

Кошти, передані до фонду, віддадуть українським митцям. Крім того, з них спонсоруватимуть переклади української літератури. Фонд фінансуватиме стипендії та/або придбання авторських прав.

 

Фонд очолила Бодур Аль-Касімі, президентка Міжнародної асоціації видавців (IPA) з Шарджі.

 

Вона зазначила: «Мені дуже приємно бачити Stand With Ukrainian Writers Fund, охоплений перехресним вогнем конфлікту, нарешті створили. Зараз, як ніколи, нам потрібні слова, щоб зцілити, і книжки, щоб подолати прірву, щоб дати миру шанс. Я вважаю, що літературний світ відкриває шлях до миру, і наш колективний гуманітарний обов’язок як світової літературної спільноти – об’єднатися на підтримку цієї благородної ініціативи».

 

Фонд створили за підтримки та сприяння головного офісу Міжнародної книжкової столиці ЮНЕСКО Шарджі та Вроцлавськом Будинку літератури.

 

Директор Вроцлавського Будинку літератури Ірек Грін додав: «Ми закликаємо міжнародну літературну спільноту підтримати цей фонд. Усі пожертви будуть спрямовані на безпосередню підтримку авторів, ілюстраторів і перекладачів, а в майбутньому – на фінансування перекладів української літератури іншими мовами».

 

Вроцлавський Будинок літератури — це муніципальна культурна установа, яка займається презентацією Вроцлава як міста літератури ЮНЕСКО.

 

Як повідомлялося, Міжнародна асоціація видавців шукала способи підтримати українських видавців

 

Вроцлавський Будинок літератури збирає кошти на реалізацію проєкту «Книжки з дому» для українських дітей-біженців, у межах якого безкоштовно поширюватимуть українську літературу.

 

Чільне фото: Вроцлавський Будинок літератури