IPA

Міжнародна асоціація видавців каже, що шукає способи підтримати українських видавців

01.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міжнародна асоціація видавців (IPA) надіслала відповідь Українській асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, яка просила підтримати санкції. Відповідь опублікували на офіційному сайті Міжнародної асоціації видавців.

 

У листі зазначили, що багато членів IPA слідкують за розвитком подій та шукають способи підтримати українських видавців.

 

«Ми в найміцніших виразах засуджуємо злочинне російське вторгнення. Міжнародну асоціацію видавців було засновано з метою підтримання миру. Наш перший президент, Джордж Массон, на інавгураційному Конгресі 1896 року заявив: “перший Конгрес Міжнародної асоціації видавців… одне з багатьох зібрань, мета якого — примножувати мирні зв’язки між націями шляхом підтримання яскраво вираженої людськвої схильності об’єднуватися в спільноти за інтересами”», — ідеться у листі.

 

У ньому також зазначили, що президентка IPA Бодур Аль-Касімі від імені асоціації висловлює солідарність усім видавцям, яким загрожує небезпека, та особливо підтримує зараз Українську асоціацію видавців та книгорозповсюджувачів. 

 

«В мирні часи книжки мають потужну об’єднувальну силу. В часи конфліктів книжки допомагають сіяти зерна надії, сприяють врегулюванню конфліктів і зміцненню миру. Усі наші думки зараз — про українських колег, і я сподіваюся, що мир скоро буде відновлено», —  наголосив у листі генеральний секретар Міжнародної асоціації видавців Хосе Боргіно.

 

Нагадаємо, раніше Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів звернулася до Міжнародної асоціації видавців з проханням підтримати найсуворіші санкції. Крім того, Міжнародний ПЕН оприлюднив заяву, у якій вимагає від Росії припинити напад на Україну. Її підписали ще 25 регіональних ПЕН-клубів.

 

Чільне фото: IPA