мовна омбудсменка

Мовна омбудсменка пояснила причини своєї відставки

24.04.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова написала заяву про звільнення за власним бажанням. Про це вона повідомила у Facebook.

 

«Завжди виконувала правило Рузвельта: “Роби, що можеш, із тим, що маєш, там, де ти є”. Та треба знайти сили вчасно усвідомити, що двері, які просто намальовані на цегляній стіні, не відчиняються», – написала вона.

 

Монахова також розмістила посилання на своє інтерв’ю виданню Opinion в якому найголовнішою причиною свого звільнення назвала те, що за шість місяців на посаді їй так і не вдалося домогтися створення Секретаріату уповноваженого із захисту державної мови.

 

«Алгоритм роботи визначено в законі (“Про забезпечення функціонування української мови як державної” – ред.). З моменту призначення протягом шести місяців треба було створити Секретаріат уповноваженого. Це абсолютно нова інституція. Проблеми почалися одразу, оскільки в законі не прописано, що секретаріат є юридичною особою», – зазначила Монахова.

 

Вона додала, що тільки після створення секретаріату казначейство виділяє фінансування, і тільки обравши керівника секретаріату, можна створити штатний розпис і почати отримувати заробітну платню, розмір якої, за словами Монахової, вона так і не дізналася.

 

«Майже пів року я лише витрачала власні кошти на поїздки з Миколаєва до Києва, винаймання там житла тощо. Без секретаріату неможливо отримати фінансування… за цей період я витратила близько 30 тисяч гривень із сімейного бюджету на свою роботу», – сказала мовна омбудсменка.

 

Монахова зазначила, що за цей період провела безліч консультацій з юристами Верховної Ради і Кабінету міністрів.

 

«Писала проєкти постанов для Кабміну про створення секретаріату. Зверталася з листами до депутатів, доповідаючи про труднощі, просила допомоги. Здійснювала спроби зареєструвати секретаріат у ЦНАПі Печерського району, але марно. Паралельно я шукала людей. У секретаріаті мали би працювати 50 осіб. Численні попередні співбесіди з потенційними кандидатами», – розповіла вона.

 

Марними, за її словами, були й спроби звернутись до Офісу Президента – до глави держави вона так і не потрапила.

 

«Я мала довге терпіння, поки була ілюзія, що повільно, але впевнено я йду до мети. Однак, коли все було нарешті готово, коли після стількох моїх зусиль питання про створення секретаріату нарешті було винесене на голосування Кабміну, а потім раптово в день голосування викреслене із порядку денного, я остаточно переконалася, що йдеться про відсутність політичної волі. Я зрозуміла, що всі мої дії заблоковані. Продовжувати брати на себе відповідальність за те, на що ніяк не можеш вплинути, просто безглуздо», – пояснила Монахова.

 

Як повідомлялося, Тетяну Монахову призначили на посаду уповноваженого із захисту державної мови 27 листопада 2019 року.