Можливості

Можливості для письменників і перекладачів: від резиденцій до стипендій

22.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Ситуація в країні залишається напружена, ворог продовжує нищити українські міста. Потерпає від обстрілів і ракетних ударів і культурна спадщина, а українці продовжують жити у сховищах та підвалах. 

Проте багато хто з цивільних жителів стали біженцями і шукають прихистку за кордоном. А ось для митців небайдужі організації і культурні спільноти пропонують резиденції і можливості. 

 

Тому у третій добірці – допомога з працевлаштуванням, проживанням, а також фінансова допомога для письменників і перекладачів. 

 

Як і щодо попередній добірок: дякуємо нашому другу Іллі Камінському, який з іноземними колегами допоміг знайти можливості. 

БОЛГАРІЯ

Допомога з працевлаштуванням та проживанням 

Українські письменники, перекладачі та видавці, які їдуть у Болгарію, можуть написати Яні Геновій, директорці Софіївського будинку літератури і перекладу. Директорка може допомогти з проживанням та працевлаштування кіноматографістом. 

 

Пошта для зв’язку: mailto:ygenova@npage.org 

Допис про допомогу за посиланням. 

ЛАТВІЯ

Резиденція у Вентспільському домі

Програма резиденції для письменників і перекладачів у Вентспілсі, латвійському місті на березі Балтійського моря, дає можливість познайомитися з авторами з Латвії та країн Балтії, а також з усього світу. Учасники резиденції також можуть брати участь у численних літературних заходах.

 

Резиденція триває 4 тижні, мешканцям буде надано стипендію в розмірі 320 євро. Заявки можна подавати в будь-який час.

 

Контакти для зв’язку: ventspilshouse@ventspilshouse.lv 

Сайт за посиланням. 

НІМЕЧЧИНА

Допомога з проживанням

У Берліні створений проєкт допомоги письменникам, які потребують тимчасового місця проживання. Даний проєкт уже підтримує житлом людей, яким довелося покинути Україну. 

 

Пошта для зв’язку: reich@wirmachendas.jetzt (Анніка Райх, Annika Reich) 

Більше про проєкт за посиланням. 

Резиденція для перекладачів

Резиденція в Коллегіумі (Німеччина) для професійних літературних перекладачів включає безкоштовне проживання. Резиденція має бібліотеку з 110 000 томів приблизно 2070 різними мовами, в історичній будівлі площею понад 2000 квадратних метрів. 

 

Кандидати на резиденцію повинні мати опублікуванні принаймні 2 книги та мати постійний контракт з видавництвом. Заявки можна надсилати протягом року.

 

Контакти для зв’язку: euk.straelen@t-online.de 

Сайт за посиланням. 

НІДЕРЛАНДИ

Допомога з проживанням

Ліза Фрідман (Lisa Friedman), яка працює в Амстердамській письменницькій майстерні (Amsterdam Writing Workshops), може надати тимчасове житло для українського письменника, який шукає притулку у Нідерландах. Згодом Ліза може допомогти знайти постійне житло у Нідерландах. 

 

Контакти для зв’язку: info.at.amsterdamwriting.dot.com, +31 062 502 0817 (Ліза Фрідман, Lisa Friedman) 

 

Фінансова допомога

Фонд «Культура солідарності» підтримує фінансово українські ініціативи. Зокрема, можуть надаватися кошти на мистецьку та культурну діяльність, на висвітлення дезінформації та війни в Україні, фінансову допомогу на житло в Україні та Європі. 

 

Контакти для зв’язку: cos@culturalfoundation.eu 

Сайт за посиланням. 

БЕЛЬГІЯ

Резиденція для письменників і перекладачів

Міжнародний будинок літератури Passa Porta пропонує резиденції для авторів і перекладачів. Під час резиденції надається безкоштовне проживання. 

 

Сайт за посиланням. 

ШВЕЦІЯ

Допомога з проживанням

Шведський союз письменників (Спілка шведських письменників) допомагає біженцям з проживанням. 

 

Контакти для зв’язку: vi.sjogren@telia.com (Вівека Сьогрен), linn.hansen@glanta.org, 0046 0736-947365 (Лінн Хансен).

Сайт за посиланням. 

ШВЕЙЦАРІЯ

Швейцарська програма резидентури для перекладачів

Швейцарська програма резидентури для перекладачів, розташована в місті Вернетгаузен поблизу Цюриха. Проєкт пропонує перекладачам з усього світу творче та спокійне місце для роботи, розвитку та участі в численних конференціях чи семінарах.

 

Перекладачі, які претендують на стипендію, мають опублікувати принаймні один переклад. 

 

Форму заявки можна подати в будь-який час через онлайн-форму за посиланням. 

ЛАТИНСЬКА АМЕРИКА

Фінансова підтримка

Некомерційна організація, яка знаходиться у Латинській Америці, зацікавлена ​​в підтримці чорношкірих/африканських та/або латиноамериканських біженців з України, особливо якщо це письменники чи художники. 

 

Контакти для зв’язку: darrelholnes@gmail.com

США 

Стипендії для досліджень, які включають страхування та витрати на дорогу

У Гарварді наявні стипендії на дослідження для вчених, художників і письменників, які перебувають у небезпечних ситуаціях. Стипендії мають на меті забезпечити безпечне середовище для дослідження та мистецтва, а також підтримати вчених у складних ситцаціях. Стипендії надаються терміном на 10 місяців, включають у себе також страхування та витрати на дорогу. 

 

Контакти для зв’язку: unrue@fas.harvard.edu, harvardscholarsatrisk@harvard.edu, janeunrue@gmail.com (Джейн Унру, Jane Unrue)  

Сайт за посиланням. 

Резиденція Wolf House

Організація Writing By Writers пропонує дві однотижневі резиденції (11 – 17 липня 2022 року) в The Wolf House у США, у Міннеаполісі, Міннесоті. 

 

Резиденція відкрита для письменників усіх жанрів: художньої літератури, наукової літератури, поезії, драматургії тощо. Житло надається безкоштовно, проте мешканці несуть відповідальність за своє харчування, транспорт та особисті потреби під час перебування в резиденції. Резиденції призначені лише для письменників. 

 

Сайт за посиланням. 

КАНАДА

Резиденція для письменників, перекладачів і художників

Резиденція проходитиме у Валь-Девіді, Канаді. Вона присвячена письменникам, перекладачам, поетам. Мета програми – створити простір для зустрічей художників, перекладачів і письменників з усього світу. У майбутньому резиденція планує випустити видання, що складатиметься з праць, написаних стипендіатами під час перебування.

 

Термін перебування від 1 до 6 тижнів. Заявки можна подати в будь-який час, заповнивши онлайн-форму.

 

Сайт за посиланням. 

ХОРВАТІЯ

Допомога з проживанням

Хорватський PEN і  Резиденція письменників у Загребі (Writers Residence Zagreb) бажають надати квартиру з кухнею для проживання письменникам і художникам.

 

Контакти для зв’язку: pen@pen.hr 

ПОЛЬЩА

Допомога з проживанням 

Команда Borderland Foundation володіє міжнародним центром діалогу «Красногоруда» і бажає, щоб цей простір міг стати тимчасовим притулком для українців: художників, письменників, перекладачів, культурних діячів. 

Тому команда пропонує проживання на місяць, робоче місце та стипендію в розмірі 1000 євро. Крім того, є можливість прийняти українців разом з їхніми родинами. 

 

Контакти для зв’язку: weronika@pogranicze.sejny.pl, Facebook

Сайт за посиланням. 

 

Резиденція для письменників

Програма резиденції реалізується Краківським фестивальним офісом, оператором програми «Місто літератури Кракова» ЮНЕСКО у партнерстві з Інститутом культури «Вілла Деціус».

 

Програма присвячена всім молодим письменникам і поетам, які мають принаймні одну видану книгу, які зараз працюють над письменницьким проєктом і бажають дізнатися більше про польську літературну спільноту. Під час резиденції надають стипендію, а також покривають витрати на транспорт до Кракова та з Кракова. 

 

Перебування в резиденції проходить з 1 червня по 31 серпня 2022 року. Дедлайн подачі заявок 04 квітня 2022 року

 

Контакти для зв’язку: elzbieta.foltyniak@kbf.krakow.pl (Ельжбети Фолтиняк)

Сайт за посиланням. 

УГОРЩИНА

Резиденція для перекладачів

Угорська програма резидентури, розташована в місті Балатонфюред на березі озера Балатон. Програма орієнтована на міжнародних перекладачів, які перекладають угорську літературу своїми мовами. 

 

Тривалість перебування може становити 2, 4, 6 або 8 тижнів, залежно від запланованої тривалості проєкту. Щомісячна стипендія, що надається автору, становить приблизно 160 000 форинтів. Заявки можна надсилати в будь-який час.

 

Контакти для зв’язку: bfordhaz@chello.hu 

Сайт за посиланням. 

ІСПАНІЯ

Допомога з проживанням

У резиденції для письменників, яка розташована в Андалусії на півдні Іспанії є 5 вільних спалень, у яких організатори можуть поселити культурних діячів, митців, письменників. 

 

Контакти для зв’язку: idc@isladecrear.eu  

Сайт за посиланням. 

 

Резиденції для письменників і перекладачів

Faberllull — це мережа резиденцій мистецтв, наук і гуманітарних наук, розташованих у містах Олот (Каталонія) і Ла Массана (Андорра), керована Інститутом Рамона Льюля у співпраці з міською радою Олота та урядом Андорри.

 

Це місце, де професіонали з мистецтва, науки чи гуманітарних наук (письменники, перекладачі, художники різних дисциплін, науковці тощо) приїжджають на деякий час працювати над своїми особистими проєктами.

 

Учасник оплачує лише витрати на проїзд. Заявки можна подавати в будь-який час.

 

Сайт за посиланням. 

АНГЛІЯ

Резиденція для письменників і перекладачів

Національний центр письменства запланував резиденцію для письменників і перекладачів у Англії, в місті Норвіч у котеджі в Dragon Hall.

 

Котедж Dragon Hall – це невеликий двокімнатний будинок із вітальнею, бібліотекою, кухнею та ванною кімнатою. Є невелика тераса, що веде до саду, і бібліотека. 

 

Сайт за посиланням. 

 

Резиденція для письменників і перекладачів від Retreat

Резиденція триває один місяць, під час неї надається проживання та харчування. Стипендіати матимуть у користуванні приватну кабінетну спальню, велику бібліотеку, студію, вітальню, садову кімнату. 

 

Заявки подаються на наступний календарний рік, кінцевий термін подання заяв – 30 червня. Резиденція надається 10 письменникам на рік. 

 

Контакти для зв’язку:  +44 131 4402180

Сайт за посиланням. 

АВСТРІЯ

Літературна стипендія «Письменник міста Граца»

Заявки на стипендію на період з 1 вересня 2022 року по 31 серпня 2023 року подаються до 31 березня 2022 року. 

 

У стипендію також входить безкоштовне проживання у місті Грац у квартирі в Cerrini-Schlössl на Schlossberg у Граці з вересня 2022 року по серпень 2023 року. Серед основних вимог базові знання німецької мови, культурний інтерес до Граца та мовна спорідненість з ним, хоча б одне автономне літературне видання (без приватного видавництва); п’ять опублікованих текстів у журналах чи антологіях. 

 

Усі документи необхідно надіслати у форматі PDF. 

 

Контакти для зв’язку: kulturamt@stadt.graz.at (для заявок), konrad.stachl@stadt.graz.at, +43/316/872-4924 (Конрад Штахль для оперативного зв’язку) 

Сайт за посиланням. 

ЕСТОНІЯ

Резиденція для письменників і перекладачів

Резиденція Pardimäe Lokaal проходитиме в  Ляане- та Іда-Вірумаа, у селі під назвою Кангурісті. Вона пропонує умови для роботи перекладачам, письменникам, продюсерам, кураторам чи режисерам.

 

Перебування триває мінімум 6 днів і максимум 2 місяці. Мешканці повинні оплачувати свої витрати (електрика, вода, дрова, інтернет). 

Контакти для зв’язку: kaja@zuga.ee

Сайт за посиланням. 

 

Читайте також: Для культурних діячів і освітян: допомога і працевлаштування за кордоном