Можливості

Для культурних діячів і освітян: допомога і працевлаштування за кордоном

18.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У цій добірці ми зібрали пропозиції допомоги від міжнародних організацій і фізичних осіб для українських студентів, викладачів, дослідників, науковців, культурних діячів, менеджерів, дизайнерів, митців. Мова йде про забезпечення проживанням, фінансову допомогу, пропозиції працевлаштування і навчання за кордоном. 

 

Як і попередня добірка резиденцій та прихистків для художників, дана була складена спільно з нашим другом Іллею Камінським та іноземними колегами.

ФРАНЦІЯ

Програма PAUSE – Солідарність з Україною

Програма відкриває можливість допомоги українським дослідникам у декількох напрямках: 

  • Установам-партнерам програми надається фінансова допомога для організації;
  • Програма надає можливість прийому та перебування у Франції українського дослідника/ дослідниці та його/її сім’ї протягом трьох місяців. Фіксована сума фінансової допомоги визначатиметься залежно від кількості членів сім’ї (одна людина, пара, сім’я).

 

Пошта для зв’язку: pause@college-de-france.fr 

Сайт програми за посиланням. 

НІМЕЧЧИНА

Допомога з працевлаштуванням

Для письменників і вчених пропонують працевлаштування у Дартмутському коледжі. Коледж також може допомогти з візою. 

 

Контакти для зв’язку: ainsley.e.morse@dartmouth.edu

Сайт за посиланням. 

ІЗРАЇЛЬ

Фонд екстрених стипендій для українських студентів

TAU (Тель-Авівський Університет) запустив Фонд екстрених стипендій для українських студентів (Graduate Students). Фонд забезпечить студентам можливість продовжувати навчання в TAU. 

 

Пошта для зв’язку:  intlprojects@tauex.tau.ac.il 

Сайт за посиланням. 

ЛИТВА

Допомога з проживанням від університету Вітовта Великого

Університет Вітовта Великого в Каунасі, Литва (Vytauto Didžiojo universitetas, Vytautas Magnus University) пропонує розміщення в гуртожитках та гостьових будинках 50 викладачів та 500 студентів з України. 

 

Контакти для зв’язку: milda.alisauskiene@vdu.lt 

Сайт за посиланням. 

 

Допомога з проживанням від артистів Вільнюського театру

Артисти Вільнюського театру «Low Air» пропонують резиденції  у місті Вільнюс для культурних менеджерів, продюсерів, артистів, танцівників. Організація має можливість забрати вас від кордону з Польщею або Литвою, надати безкоштовне житло для 2-4 осіб (або артиста з сім’єю) мінімум на три місяці, запропонувати студії та приміщення для репетицій, провести консультації та надати допомогу в організації професійної кар’єри, сприяти у пошуку творчих та викладацьких можливостей.

 

Контакти для зв’язку: info@lowair.lt, Facebook, Facebook @LowAirDanceTheatre,  Instagram @LowAir_theatre. 

Сайт за посиланням. 

 

Допомога з проживанням від простору Tech Zity

Простір Tech Zity пропонує допомогу з проживанням, пошуком роботи та забезпечує місцем для творчості. 

 

Контакти для зв’язку: info@techzity.com, Facebook

Сайт за посиланням. 

 

Допомога з проживанням від мистецької організації Rupert

Мистецька організація Руперт (Rupert) пропонує українцям розміщення у містах Вільнюс та Друскінінкай, Литві. Також є можливість забрати українців на кордоні з Польщею. 

 

Контакти для зв’язку: Facebook

Сайт за посиланням. 

ЛАТВІЯ

Допомога з приміщенням для роботи та відпочинку

Ризьке міжнародна бієнале сучасного мистецтва пропонує допомогу: приміщення для роботи, читання і відпочинку. А також за необхідності юридичну допомогу. 

 

Контакти для зв’язку: hello@rigabiennial.com, Facebook, WhatsApp або Telegram: +37129147722 (Інес – латвійска, англійська, російська мови) або +37128932505 (Анастасія – англійська, російська).

Сайт за посиланням. 

УГОРЩИНА

Допомога з проживанням 

Університет мистецтва та дизайну Мохой-Надя в Угорщині оголосив про підтримку українських біженців. Університет надає свої приміщення для розміщення українців, а також забезпечує їх харчуванням. Крім того, університет пропонує безкоштовні курси.

 

Контакти для зв’язку: hotline@mome.hu 

Сайт за посиланням. 

ПОЛЬЩА

Допомога з проживанням та фінансами

Borderland Foundation може запропонувати проживання на місяць, робоче місце та стипендію в розмірі 1000 євро. Фонд готовий приймати митців разом із сім’ями. 

 

Пошта для зв’язку: weronika@pogranicze.sejny.pl 

Сайт Фонду за посиланням. 

 

Практика для українців

Sokołowsko Laboratorium Kultury приймає молодих людей у віці до 30 років на стажування у компанію Sokolow. У компанії пропонують 4 позиції, вони включають проживання і заробітну плату.

 

Пошта для зв’язку: fundacja@insitu.pl 

 

Працевлаштування для дизайнерів

Інститут Дизайну в Кельці пропонує роботу і проживання. Тривалість – 1 місяць, з можливістю продовження подальшої співпраці. 

 

Інститут організовує виставки, проводить дослідницькі проєкти та організовує семінари. Має добре обладнану керамічну, скляну, швейну та столярну майстерні. Якщо вам цікава дана пропозиція, перед вашим приїздом Інститут разом з вами визначить тематику та сферу діяльності, якою ви зможете займатися. 

 

Пошта для зв’язку: residency@idkielce.pl

Сайт Інституту за посиланням. 

 

Допомога з перевезенням предметів мистецтва

Музей фотографії у Кракові може запропонувати допомогу українським професіоналам та організаціям зі зберігання та перевезення предметів мистецтва.

 

Контакти для зв’язку: dominik.kurylek@mufo.krakow.pl, +48 503 870 535, + 12 634-59-32 ext. 25

 

Допомога з проживанням і стажування 

Соколовська лабораторія культури пропонує стажування для 4 осіб з України віком від 18 до 30 років – працівників культури та/або молодих художників. Стажування включає харчування, проживання, страхування, оплату дороги, кишенькові витрати та місцевий транспорт. Тривалість стажування: 10 місяців. 

 

Проєкт співфінансується програмою European Solidarity Corps programme.

 

Контакти для зв’язку: zuzanna.fogtt@gmail.com, +48 502 081 491, Facebook. 

Сайт за посиланням. 

 

Консультації та допомога

У Кракові відкрито «лабораторію миру» або свого роду прихисток, так званий Salam Lab Open, що працює цілодобово і готовий надати допомогу всім, хто цього потребує. 

 

Контакти для зв’язку: pomoc@salamlab.pl 

Сайт за посиланням. 

 

Допомога з проживанням і роботою від Польської академії наук

Польська академія наук (Polish Academy of Science) пропонує з допомогою у пошуках житла й роботи для українських дослідників. У заявці, яку потрібно відправити на пошту академії, варто вказати: ім’я та прізвище, кількість членів сім’ї, вашу спеціальність та університет, контактний телефон, місто/університет, куди ви прямуєте (якщо відомо)

 

Контакти для зв’язку: mail.amu.pan@gmail.com, Facebook 

Сайт за посиланням. 

 

Програма для українських дослідників

У межах кооперації з Національною академією наук України (NASU) Польська академія наук (Polish Academy of Science) відкриває нову програму підтримки співпраці з українськими дослідниками. Відповідно до цієї програми покриваються витрати, пов’язані з дорогою та перебуванням українських вчених у підрозділах Польської академії наук. Термін перебування в підрозділах академії становить 3 місяці з можливістю продовження.

 

Контакти для зв’язку: bwz@pan.pl  або Mateusz.Bialas@pan.pl (Матеуш Бяласом, в.о. директора Представництва ПАН у Києві)

 

Допомога з проживанням від фонду Borderland Foundation

Міжнародний центр діалогу «Красногоруда», який є проєктом Borderland Foundation,  пропонує тимчасовий притулок для українців. Допомогою можуть скористатися художники, письменники, перекладачі та культурні діячі. Фонд може запропонувати проживання на місяць, робоче місце та стипендію в розмірі 1000 євро. Є можливість прийняти митців разом із сім’ями.

 

Контакти для зв’язку: weronika@pogranicze.sejny.pl

Сайт за посиланням. 

 

Фінансова допомога

Старомейський будинок культури (Staromiejski Dom Kultury) у Варшаві пропонує одноразову стипендію сумою 5,000 злотих для працівникам мистецтв, які змушені тікати з України через військові дії рф. 

 

Контакти для зв’язку: stypendia@sdk.pl 

Форма заявки на стипендію та опис вимог за посиланням. 

РУМУНІЯ

Допомога з проживанням і навчанням від університету Бухареста

Університет Бухареста пропонує проживання та продовження навчання в університеті для українських студентів, а також працевлаштування для викладачів. Університет готовий виділити 40 кімнат у гуртожитку, а також допомогти з транспортом від кордону. 

 

Пошта для зв’язку: mpe@unibuc.ро  

 

Допомога з проживанням від члена PEN Romania

Поет Раду Ванку (Radu Vancu), який є членом PEN Romania може прийняти українських біженців на період від 2 до 6 місяців.

 

Пошта для зв’язку: rvancu@gmail.com (Раду Ванку, Radu Vancu)

 

Допомога з прихистком від Національного музею сучасного мистецтва у Бухаресті

Національний музей сучасного мистецтва у Бухаресті пропонує місця зустрічей і роботи, місця для навчання та відпочинку дітей. У музеї наявні меблі, wi-fi, чай, кава, легкі перекуси. Крім того, соціальні працівники можуть подбати та надати підтримку дітям з України.

 

Контакти для зв’язку: info@mnac.ro, secretariat@mnac.ro, 0040-21-3189137, Facebook

Сайт за посиланням. 

ЧЕХІЯ

Допомога з проживанням Празької академії виконавських мистецтв

Студенти Празької академії виконавських мистецтв, хотіли б допомогти українським студентам у галузі мистецтва. У даний час студенти пропонують приміщення академії виконавчих мистецтв для українських біженців. 

 

Контакти для зв’язку: damuproukrajinu@gmail.com 

Сайт за посиланням. 

 

Фінансова допомога та допомога з проживанням

Університет Масарика у співпраці з Міністерством освіти, молоді та спорту Чехії готує спеціальні стипендії для українських студентів для завершення навчання в Чехії. Крім того, університет пропонує і фінансову допомогу студентам, а викладачам працевлаштування. Також є можливість проживання для українських студентів, викладачів та членів їхніх сімей у гуртожитках університету. 

 

Контакти для зв’язку: ukraine@muni.cz 

Сайт за посиланням.

 

Допомога з проживанням від Західночеського університету

Західночеський університет готовий прийняти українських студентів та науковців, які опинилися у тяжкому становищі внаслідок війни в Україні. Університет надасть їм безкоштовне проживання в студентському гуртожитку та курс чеської мови. Під час поточної процедури вступу ці студенти можуть подати заявку на навчальну програму за своїм вибором, яку вони можуть зарахувати в наступному навчальному році.

 

Контакти для зв’язку: info4ua@service.zcu.cz 

Сайт за посиланням. 

 

Допомога з проживанням від університету Менделя в Брно

Університет Менделя в Брно готовий надання прихисток студентам, викладачам і науковцям у гуртожитках університету. Також університет забезпечує харчуванням. 

 

Контакти для зв’язку: iva.jarolinova@mendelu.cz (Іва Яролінова, Iva Jarolínová)

Сайт за посиланням. 

 

Допомога з працевлаштуванням

Асоціація професійних театрів у Чехії пропонує допомогу з працевлаштування для театралів. 

Контакти для зв’язку: pomoc@asociacedivadel.cz 

Сайт за посиланням. 

ІСПАНІЯ

Допомога з проживанням 

У резиденції для письменників, яка розташована в Андалусії на півдні Іспанії є 5 вільних спалень, у яких організатори можуть поселити культурних діячів, митців, письменників. 

Контакти для зв’язку: idc@isladecrear.eu 

Сайт за посиланням

ІТАЛІЯ

Допомога з проживанням

Двері арт-резиденції на півночі Італії «Будинок. Кам’яна піч» відчинені для всіх, хто намагається врятуватися від війни.

 

Контакти для зв’язку: +39 340 561 1840, Facebook

Сайт за посиланням. 

БЕЛЬГІЯ

Допомога з проживанням та фінансова допомога від wpZimmer

Організація wpZimmer може запропонувати фінансову допомогу, а також допомогу з проживанням. Крім того, є можливість створити лист-запрошення для українців.

 

Контакти для зв’язку: dusica@wpzimmer.be
Сайт за посиланням. 

 

Допомога з проживанням та фінансова допомога від OUT OF SIGHT

Організація OUT OF SIGHT пропонує створити листи-запрошення до Бельгії, фінансову підтримку, а також допомогу з проживанням. 

 

Контакти для зв’язку: dusica.drazic@out-of-sight.be, +32471710375

Сайт за посиланням. 

 

Допомога з пошуком житла

Організація FoAm Zenne, яка знаходиться у Брюсселі, пропонує створити запрошення для в’їзду в країну, а також допомогу в пошуці житла.

 

Контакти для зв’язку: ingrid@fo.am 

Сайт за посиланням. 

НІДЕРЛАНДИ

Навчання за кордоном для митців

Голландський художній інститут DAI (Dutch Art Institute) приймає заявки на навчання від працівників та дослідників культури та мистецтва, які мають українське громадянство.

 

Контакти для зв’язку: dutchartinstitute@artez.nl 

Сайт за посиланням. 

ФІНЛЯНДІЯ

Допомога з працевлаштуванням

У Фінляндії створили волонтерську ініціативу «Hiring Ukrainian talents: advertising & communication», яка має на меті дати можливість творчим фахівцям, які постраждали від російського вторгнення, продовжувати працювати. З цією метою волонтери попросили місцеві компанії зібрати всі відкриті вакансії, які підходять для міжнародного креативного таланту.

 

Дані відкриті вакансії доступні за посиланням. 

Контакти для зв’язку: hiringforpeace@gmail.com 

Волонтерський сайт за посиланням. 

ЕСТОНІЯ

Можливість безкоштовного навчання

Естонська академія мистецтв (Eesti Kunstiakadeemia)  пропонує українським студентам можливість безкоштовного навчання у відділах мистецтва, дизайну, архітектури і культурного напрямку. Наразі приймаються заявки на бакалаврат і магістратуру на весняний семестр, крім того під час навчання студентів забезпечуватимуть житлом. 

 

Контакти для зв’язку: international@artun.ee 

Сайт за посиланням. 

США

Допомога від Фонду Елізабет Костова

Болгарсько-американський фонд може надати допомогу українським біженцям. 

 

Пошта для зв’язку: mdeleva@ekf.bg 

ІНША ДОПОМОГА

Правова допомога

Французька правова організація надає безкоштовну допомогу. Для цього варто заповнити форму на сайті і з вами зв’яжуться для подальшої комунікації. 

 

Сайт за посиланням. 

 

Безкоштовні авіаквитки

Компанія Wizzair надає 100 000 безкоштовних квитків українцям.

 

Сайт за посиланням. 

 

Допомога від компанії Artist at risk

  • Якщо ви митець або працівник культури, який прагне переїзду та тимчасового проживання, заповніть форму за посиланням.  Якщо ви не отримаєте відповіді протягом декількох днів напишіть на пошту: ukraine-applications@artistsatrisk.org.
  • Якщо ви митець або працівник культури, який стикається з політично мотивованими загрозами, заповніть форму за посиланням.  Якщо ви не отримаєте відповіді протягом декількох днів напишіть на пошту: applications@artistsatirisk.org.

 

Допомога на кордоні 

  1. За допомогою на кордоні з Румунією звертайтеся до Олексія Борисенка (Aleksei Borisionok). 
  2. За допомогою на кордоні з Угорщиною надішліть повідомлення або зателефонуйте Рону Копецькому (Róna Kopeczky): +36302329372, Facebook. Чоловік також може допомогти у пошуці з житлом.
  3. Для допомоги на кордоні з Молдовою напишіть на Facebook  або на moldovapentrupace@gmail.com 

 

Матеріальна допомога в Україні

Фонд принца Клауса (Нідерланди, Амстердам) висловлює свою солідарність з Україною та готовий запропонувати свою консультацію і допомогу для збереження української культурної спадщини. Крім того, партнер Фонду принца Клауса, Київський центр візуальної культури (VCRC/Kyiv Biennial) організовує допомогу спільноті працівників культури України, що залишилися в Україні, та пропонує їм матеріальну підтримку для забезпечення їх життєвих потреб. 

 

Контакти для зв’язку: cer@princeclausfund.nl 

Сайт за посиланням. 

 

Читайте також: Долаємо кордони й пандемії: найважливіші книжкові виставки світу-2022