книжкові ярмарки

Долаємо кордони й пандемії: найважливіші книжкові виставки світу-2022

23.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Цьогоріч більшість міжнародних ярмарків та виставок заплановані в офлайн форматі, а це значить, що нарешті ми можемо тримати руку на пульсі видавничої індустрії не лише у дистанційному режимі. Попри нещодавні новини про перенесення ярмарків, нові хвилі пандемії й усі негаразди, життя у галуза поступово стабілізується, й це не може не радувати.

Рзповідаємо, куди варто їхати видавцям і книголюбам у 2022-му.

Брюссельська книжкова виставка

Foire du Livre de Bruxelles

 

Брюссельська книжкова виставка — це подія, яка своєю місією бачить популяризацію читання та літератури. З 2016 року особливу увагу організатори приділяють групам населення, які в силу обставин читають мало або взагалі не мають змоги читати: емігрантам, неписьменним, людям похилого віку, незрячим, людям, які потрапили в складні життєві ситуації тощо. Виставка прагне зруйнувати віртуальні, психологічні, економічні й соціальні бар’єри між книжкою й аудиторією, менш підготовленою до читання.

 

У 2022 році виставка має декілька головних тем: «Між ланками книжкового ланцюга»,  «Між книгою та іншими гуманітарними дисциплінами», «Між франкомовною, європейською та міжнародною літературою»,  «Між ярмарком і територією».

 

Сайт за посиланням.

Шанхайський книжковий ярмарок

China Shanghai International Children’s Book Fair (CCBF)

 

Ярмарок є не тільки провідним центром купівлі авторських прав на дитячі книги, але це також преміальна платформа, що пропонує маркетингові рішення та можливості кроссовера для широкого кола галузей. Подія відіграє важливу роль у просуванні якісної дитячої літератури та заохочує читацьку культуру серед дітей раннього віку.

 

З 2018 року Шанхайський книжковий ярмарок тісно співпрацює з Болонською дитячою книжковою виставкою. А у 2022 році вперше в історії ярмарки будуть проведені в одні й ті ж дні. Організатори заявили, що вони «з’єднають схід і захід за допомогою інноваційних заходів у реальному часі» та організують спільну діяльність у сфері купівлі авторських прав, популяризації книг та ілюстрації, щоб «учасники з обох кінців землі могли ефективно спілкуватися в часі та просторі».

 

Сайт за посиланням.

Болонський ярмарок дитячої книги

Bologna Children’s Book Fair

 

Болонський ярмарок дитячої книги — найбільший у світі ярмарок, присвячений дитячій літературі. На нього з’їжджаються близько 1400 учасників, а кількість відвідувачів сягає 30 тисяч осіб. У 2022 році він відбудеться у 59-й раз.

 

Почесним гостем ярмарки стане Шарджа (Об’єднані Арабські Емірати).

 

На ярмарку відбудуться і нагородження премій, і презентація виставок, і зустрічі з авторами, видавцями, ілюстраторами. Крім цього, буде декілька спеціальних зон – довгоочікуваний куточок коміксів, зона з фокусом на африканських видавництвах, окрема програма Шарджі як почесного гостя 2022 року.

 

Також у межах пройде BolognaBookPlus — окремий проєкт Болонського ярмарку дитячої книги, який має окрему програму.

 

Сайт за посиланням. 

 

Читайте також: Пройде BolognaBookPlus — окремий проєкт Болонського ярмарку дитячої книги

Міжнародний книжковий ярмарок у Стамбулі

CNR Book Fair

 

У ярмарку беруть участь видавці, автори, ілюстратори, журналісти, перекладачі, редактори зі всього світу. За їх участі проводиться безліч заходів: лекції, дискусії, автографзустрічі.

 

У 2021 році під час ярмарку відбулося понад 350 дискусій, семінарів, панелей та виставок, а на заходи разом із читачами прийшли понад 600 авторів.

 

Сайт за посиланням. 

Лондонська книжкова виставка

London Book Fair

Лондонський книжковий ярмарок – це ярмарок для видавців, авторів, ілюстраторів, читачів. Він насичений різними подіями: від лекцій та дискусій до презентацій і виставок.

 

Щороку подія залучає понад 600 правовласників з різних країн світу до переговорів щодо авторських прав, а також продажу та поширення контенту через друковані, аудіо-, теле- та цифрові канали.

 

Почесним гостем у 2022 році стане Шарджа (Об’єднані Арабські Еміратах.

 

Сайт за посиланням.

Міжнародна книжкова виставка у Квебеку

Quebec International Book Fair

 

Це одна з найстаріших і найбільш відвідуваних канадських книжкових виставок: щороку її відвідує понад 1200 авторів та 60 000 відвідувачів.

 

Також у межах заходу проходить найбільший і найдавніший у Канаді фестиваль коміксів (le Festival de la BD).

 

Сайт за посиланням.

Міжнародний книжковий ярмарок у Боготі

Bogota International Book Fair

 

 • Коли: 19 квітня – 2 травня
 • Де: Богота, Колумбія
 • Детальніше за посиланням.

З 1988 року Книжкова палата Колумбії та виставковий центр Corferias проводять Міжнародний книжковий ярмарок у Боготі, який називають однією із найважливіших культурних подій у іспанськомовному світі.

 

Протягом 34 років організатори збирали разом всіх учасників книжкового ринку (авторів, видавців, редакторів, перекладачів, розповсюджувачів, агентів та продавців), які разом із читачами формували своєрідну книжкову екосистему, що росте й міцнішає щороку.

 

Мета ярмарку у 2022: просувати видавниче, культурне й інтелектуальне виробництво країни, циркуляцію книжок і авторів, комерціалізацію книжок, і разом з тим заохочувати нових і кращих читачів просувати доступ до книжок й іншого контенту для всіх колумбійців завдяки грандіозній події, що пропонує роздуми й суперечки, діалог і обговорення як способи пізнати і прийняти іншого.

 

Сайт за посиланням.

 

Читайте також: Лейпцизький книжковий ярмарок втретє скасували

Паризький книжковий салон

Festival du Livre de Paris

 

Почесним гостем фестивалю стане Індія.

 

Програма фестивалю включає декілька місць його проведення: як у павільйоні поблизу Ейфелевої вежі, так і поза ним: у посольствах, додаткових приміщень. Також новітньою є ідея проведення літературних прогулянок містом під час фестивалю.

 

Сайт за посиланням.

Женевська міжнародна виставка книги й преси

Geneva Book and Press Fair

 

Це друга у світі за кількістю відвідувачів франкомовна книжкова виставка та найбільша — у Швейцарії. Зазвичай вона проходить у женевському конференц-центрі Palexpo SA.

 

У 2022 році автори й митці стануть основою видавничих новин і будуть у центрі усіх подій.

 

Сайт за посиланням. 

Міжнародна книжкова виставка в Абу-Дабі

Abu Dhabi International Book Fair

 

 • Коли: 23-29 травня
 • Де: Абу-Дабі, Об’єднані Арабські Емірати
 • Детальніше за посиланням.

У межах виставки презентують переможців Книжкової премії Шейха Заїда та оголосять лавреатів Міжнародної премії з арабської художньої літератури.

 

На виставці діятиме eZone – простір для розробників та постачальник електронного контенту для презентації своїх продуктів та обговорення останніх тенденцій в галузі цифрового книговидання. Також у межах заходу відбувається виставка робіт досвідчених та молодих ілюстраторів й проводять майстер-класи для ілюстраторів-початківців.

 

Сайт за посиланням.

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал»

International Arsenal Book Festival

 

Книжковий Арсенал є міжнародною подією, що організована Мистецьким арсеналом. Фестиваль відбувається з 2011 року і щороку збирає понад 200 організацій-учасників та понад 50 тисяч відвідувачів. У 2019 році отримав звання «Найкращий літературний фестиваль світу».

 

Подієва частина фестивалю включатиме Програму фокус-теми, Літературну програму, низку спецпроєктів, Музичну програму, Програму для дітей та підлітків, професійні програми, програми з книжкового дизайну та ілюстрації, Конкурс «Найкращий книжковий дизайн».

 

Події Фестивалю розгортатимуться на 11 сценах. Усі зони ярмарку розташуються у будівлі Арсеналу. Буде запроваджена нова секція «Універсальні видавництва» для учасників, які випускають літературу різних жанрів і раніше користувались правом мати 2 стенди. Секції «Малі видавці» та «Графічні романи й комікси» розмістяться на другому поверсі.

 

Сайт за посиланням.

Тайбейська міжнародна книжкова виставка

Taipei International Book Exhibition

 

У виставці братимуть участь видавці з усього світу. У 2020 році кількість відвідувачів виставки сягала 580 тисяч. Почесним гостем виставки стане Франція.

 

На виставці буде наявно декілька зон, зокрема зона коміксів, дитячої, художньої та нон-фікшн літератури тощо.

 

Сайт за посиланням.

Міжнародна книжкова виставка і літературний фестиваль «Світ книги» у Празі

Book World Prague

 

Почесним гостем виставки стане Італія.

 

Девіз виставки у 2022 році взятий з книжки Умберто Еко «Ім’я троянди»: «Ми живемо для книг. Мила місія в цьому світі, де панують безлад і розпад».

 

Сайт за посиланням.

Книжковий ярмарок у Гонконзі

Hong Kong Book Fair

 

На книжковому ярмарку будуть виділені окремі приміщення для пожертвування книг, щоб учасники виставки могли дарувати книги, які не підлягають поверненню. На виставці також буде велика зелена коробка для перероблення книжок.

 

Крім того, у 2021 році вперше було запущено мобільний додаток Hong Kong Book Fair. Це дозволяє читачам отримати доступ до найновішої інформації про книжковий ярмарок у будь-який час і в будь-якому місці, включаючи план виставки.

 

Сайт за посиланням. 

Единбурзький міжнародний книжковий фестиваль

Edinburgh International Book Festival

 

Единбурзький міжнародний книжковий фестиваль — це унікальна міжнародна виставка, яка вшановує письмове слово, літературу та ідеї. Він об’єднує провідних міжнародних, британських і шотландських авторів та мислителів.

 

Фестиваль відбудеться у гібридному форматі. Він включатиме сотні заходів для дорослих і дітей, які можна відвідати офлайн, але багато з них транслюватимуться в прямому етері.

 

Сайт за посиланням.

Ґетеборзький книжковий ярмарок

Göteborg Book Fair

 

Ґетеборзький книжковий ярмарок – одна з найважливіших подій у Швеції. Заснований у 1985 році, він спочатку розпочався як ярмарок для вчителів та бібліотекарів, але потім переріс у найбільший літературний ярмарок у країнах Скандинавії.

 

Цьогоріч уперше ярмарок проходитиме в онлайн-форматі.

 

Сайт за посиланням.

Франкфуртський книжковий ярмарок

Frankfurter Buchmesse

 

Франкфуртський книжковий ярмарок — найважливіший у світі міжнародний книжковий ярмарок, а також значний соціальний та культурний захід. Подія залучає фахівців із понад 100 країн, сотні тисяч відвідувачів та десятки тисяч журналістів і блогерів.

 

Почесним гостем книжкового ярмарку у 2022 році стане Іспанія. Тому й цьогорічний девіз — «Проливаємо творчість» або «Creatividad desbordante» іспанською.

 

Від художньої літератури до поезії, дитячих книжок, коміксів і есе до аудіокниг: відвідувачі зіткнуться з величезним асортиментом іспанської літератури – включно з дуже унікальною літературою з регіонів каталонської, галісійської та баскської мов.

 

Сайт за посиланням.

Гельсінський книжковий ярмарок

Helsinki Book Fair

 

Книжковий ярмарок у Гельсінкі – це культурний форум національного значення, який збирає письменників, політиків, художників та експертів для обговорення основних явищ сучасності. Свобода слова, толерантність та повага до прав людини є одними з найважливіших цінностей ярмарку.

 

У 2022 році книжковий ярмарок у Гельсінкі пропонує чотири дні читань, дискусій та можливостей зустрітися з письменниками та любителями літератури. Частина програми ярмарку також буде доступна онлайн.

 

Сайт за посиланням.

Міжнародний книжковий ярмарок у Шарджі

Sharjah International Book Fair

 

 • Коли: 2-13 листопада
 • Де: Шарджа, Об’єднані Арабські Емірати
 • Детальніше за посиланням. 

Захід покликаний сприяти розвитку діалогу між культурами та зміцненні співпраці між різними фахівцями книжкової індустрії.

 

Почесним гостем ярмарку стане Італія.

 

Сайт за посиланням.

Міжнародний книжковий ярмарок у Гвадалахарі

Guadalajara International Book Fair

 

 • Коли: 26 листопада – 4 грудня
 • Де: Гвадалахара, Мексика
 • Детальніше за посиланням.

Програма ярмарку зосереджена на трьох стратегічних цілях: повернення громадських просторів для читання в парках та інших доступних місцях; зміцнення соціальних зв’язків та згуртованості, особливо завдяки семінарам із читання та письма для дітей; зміцнення сусідської ідентичності за допомогою зв’язків між поколіннями, розповідям історій та вуличної поезії.

 

У 2021 році на ярмарку було представлено 1223 видавництв з 37 країн світу, які запропонували 240 000 найменувань у виставковій зоні.

 

Читайте також: Як знайти партнерів у Канаді й вийти на міжнародний ринок: 5 порад від Говарда Астера