Mstyslav Chernov

Мстислав Чернов звинуватив видавництво «Саміт-Книга» у невиплаті гонорару

27.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

 Журналіст, режисер і письменник Мстислав Чернов заявив, що видавництво «Саміт-Книга», яке понад два роки тому випустило його роман «Часи сновидінь», не заплатило йому гонорар та приховує дані про продажі книжки. Про це Чернов написав на своїй фейсбук-сторінці.

«При цьому власник та директор видавництва постійно використовує моє імʼя для промотування. На всі мої запити вже рік відповідає “завтра”, користуючись тим, що я зайнятий роботою на фронті», – написав Чернов.

 

Він заборонив засновнику Ігорю Степуріну та самому видавництву використовувати його імʼя та книжку для реклами.

 

 

Мстислав Чернов у коментарі Читомо розповів, що у видавництві пообіцяли надіслати гонорари якнайшвидше. «Після цього мої питання до них будуть закриті, але я наполягатиму, щоб “Саміт-Книга” не використовували моє ім’я і книжку у своїх публікаціях, як робили це раніше. Вони використовували їх для піару, але ігнорували мої запити про гонорар і звіти про продажі. Ця ситуація — свідчення того, як мало автор має контролю над тим, що робить видавництво, а єдиним механізмом пливу є публічність», — зазначив Чернов.

Засновник «Саміт-Книга» Ігор Степурін повідомив, що книжку Мстислава Чернова видали накладом у 1000 екземплярів напередодні повномасштабного вторгнення. «Сьогодні книгарні та торгівельні мережі надають звіти виключно за запитом, а наші співробітники у ситуації, що склалася, не завжди оперативно надсилають запити. Перепрошуємо за ситуацію, що склалася, але ми завжди на зв’язку з Мстиславом, як і з іншими нашими авторами. Реалізація книжки Мстислава Чернова на тепер складає 266 книжок. З найбільших мереж: Книгарня “Є” продала 78 книжок, “Якабу” — 73 книжки, “Книголенд” — 18 книжок тощо», — розповів Степурін у коментарі Читомо.

 

Мстислав Чернов — журналіст Associated Press, фотограф, військовий кореспондент.

 

Раніше повідомлялося, що три українські журналісти, серед яких Чернов, отримали міжнародну премію імені Джеймса Найта. Окрім того, Мстислав Чернов став одним із лавреатів Премії імені Георгія Ґонґадзе-2022.

 

Чільне фото: Роман Степанович / Заборона