ЗНО

Мультитест замість ЗНО: якою буде вступна кампанія 2023 року

20.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністерство освіти і науки представило проєкт порядку прийому до вишів у 2023 році. Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет у Telegram.

 

Замість ЗНО вступне випробування буде проводитись у форматі національного мультипредметного тесту (НМТ). Він складатиметься з двох обов’язкових предметів – української мови та математики. Також до нього увійде один предмет на вибір: історія України, іноземна мова (англійська, французька, німецька або іспанська мова), фізика, хімія або біологія (обирається під час реєстрації на НМТ).

 

Тривалість тестування складатиме 180 хвилин.

 

«Важливо, що випускники, які тимчасово перебувають за кордоном і бажають здобувати вищу освіту в Україні, матимуть можливість скласти НМТ у спеціально створених екзаменаційних центрах у багатьох країнах світу. Ми докладемо максимум зусиль, аби таких країн було якнайбільше і кожен наш випускник мав змогу вступити до наших університетів», – пообіцяв Сергій Шкарлет.

 

З української мови, історії України, хімії та біології буде по 30 тестових завдань, з іноземних мов – 32, математики – 22, фізики – 20 завдань.

 

Новацією 2023 року під час складання НМТ буде те, що запроваджується мінімальний прохідний бал, який дорівнює не менше ніж 10% для кожного предмета, залежно від максимальної кількості балів, що буде запропоновано в тому чи іншому варіанті тесту.

 

Реєстрація на НМТ-2023 стартуватиме у квітні. МОН планує проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна відбудеться у червні, додаткова – у червні-липні. У додатковій сесії зможуть взяти участь ті абітурієнти, які з поважних причин не склали тестування під час основної сесії.

 

Міністр освіти та науки впевнений, що урядовий законопроєкт із порядком прийому абітурієнтів на 2023 рік буде ухвалений на найближчому засіданні парламенту. Після чого МОН надасть більш докладні інструкції щодо проходження НМТ.

 

Нагадуємо, МОН порахувало, що 9,2 мільярда гривень потрібні на відновлення закладів освіти

 

Читайте також: Коли закінчиться російське вторгнення до української шкільної програми

 

Чільне фото: Freepik