Велика реставрація

Музей Тараса Шевченка у Каневі готують до реставрації

09.09.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Шевченківський національний заповідник отримав кошти на виготовлення науково-проєктної документації для реставрації музею. Про це йдеться у відповіді заповідника на інформаційний запит Читомо.

У травні цього року Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко затвердив перелік, до якого увійшли 22 архітектурні об’єкти, які відреставрують в межах державної програми «Велике будівництво». У наказі міністра йдеться, що для Шевченківського національного заповідника на реставрацію музею Тараса Шевченка у Каневі, запланували 16,5 мільйонів гривень зі спеціального фонду державного бюджету.

 

Заповідник вже отримав 6 мільйонів 609 тисяч гривень на виготовлення науково-проєктної документації. Під час реставрації музею планують:

 

  • влаштування гідроізоляції підземних споруд;
  • заміну сіро-чорної гранітної підлоги у вестибюлі на орнаментовану, а в експозиційних залах і на балконі – на дубовий паркет;
  • оформлення фасаду – фронтона, глухих площин ризалітів та підвіконня майоліковим орнаментом згідно із задумом архітекторів-авторів первісного проєкту 1930-х років;
  • відновлення художніх розписів у експозиційних залах, зокрема орнаментів на колонах та стелях;
  • капітальний ремонт та реставрацію піддашшя будівлі (відновлення кесонованого піддашшя та його художніх розписів).

 

«Зараз працюють геологи, геодезисти, проєктанти, приїздив головний архітектор для створення науково-проєктної документації. Зокрема, вони вивчають документацію, за якою реставрували будівлю попереднього разу.

 

Проведення усіх робіт планували на цей рік. Хоча ми, коли ми готували заявку, просили і на 2022-ий, і на 2023 роки. Бо ми враховували, що багато роботи з гідроізоляцією і з відтворенням майоліки за Кричевським. Враховуючи всі терміни, які визначені для тендерних процедур, виготовлення науково-проєктної документації, – це ж місяці. Міністерство культури налаштоване оптимістично, щоби завершити усе до Нового року. На сьогодні я сумніваюсь у цьому, тому що розумію великий обсяг роботи», – розповіла в ексклюзивному коментарі Читомо виконувачка обов’язків генерального директора Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко.

 

Додамо, музей Тараса Шевченка у Каневі будували в 1935–1937 роках за проєктом архітектора Василя Кричевського. У 1990 році він став пам’яткою історії місцевого значення. У 2003–2010 роках провели реконструкцію будівлі.

 

Зауважимо, до рейтингу об’єктів реставрації Міністерства культури та інформаційної політики увійшли чотири пропозиції Шевченківського національного заповідника.

 

Літом на реставрацію закрили частину Літературно-меморіального музею Лесі Українки у Колодяжному.