Велика реставрація

Список «Великої Реставрації» поповнили літературними музеями і бібліотекою

22.10.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

До переліку пам’яток культури, що відреставрують у межах державної програми «Велика Реставрація», увійшли чотири об’єкти, що пов’язані з літературою і книговиданням. Про це йдеться на сайті Міністерства культури та інформаційної політики.

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету погодив виділення коштів для ремонту та реставрації у цьому році культурних пам’яток комунальної форми власності. Пропозиції до нього подавали обласні державні адміністрації. Об’єкти відібрала Експертна рада при міністерстві. Усі вони мають проєктно-кошторисну документацію та готові до фінансування найближчим часом.

 

До списку для відновлення увійшли 26 об’єктів комунальної власності у 15 областях. Серед них такі музеї та бібліотека:

 

  • реставрація Музею книги та друкарства в Острозі;
  • реставраційний ремонт Чернівецької обласної універсальної бібліотеки імені Михайла Івасюка.
  • відновлення комори XIX cтоліття з пристосуванням під виставкові та конференційну зали у Національному літературно–меморіальному музеї Григорія Сковороди (село Сковородинівка Харківської області);
  • реставрація будинку управляючого у Національному літературно–меморіальному музеї Григорія Сковороди;

 

«Велика Реставрація» – це про об’єкти по всій Україні. Деякі з культурних пам’яток перебувають саме в комунальній формі власності, але від цього їх цінність ніяк не зменшується. Як і потреба в ремонтно-реставраційних роботах», – прокоментував Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

 

«Велика Реставрація» – програма з відновлення пам’яток культурної спадщини в усіх областях України. Її реалізацію та координацію здійснює Міністерство культури та інформаційної політики.

 

Нагадаємо, у травні оголосили рейтинг об’єктів культурної спадщини, які реставрують у межах «Великої Реставрації». До них увійшли літературні музеї і бібліотеки. Нещодавно стало відомо, що Шевченківський національний заповідник отримав кошти на підготовку до реставрації Музею Тараса Шевченка у Каневі.

 

Крім того, триває реставрація частини Літературно-меморіального музею Лесі Українки. А нещодавно у мережі з’явився фільм, яким хочуть привернути увагу до занедбаної садиби, у якій працював Григорій Сковорода.