культурна спадщина

В Італії нагородили директорку музею Ханенків за порятунок культурної спадщини

18.12.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Директорка Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків Юлія Ваганова стала лавреаткою італійської премії Laurentum за порятунок культурної спадщини.

Номінацію «Збережемо культурну спадщину» премія заснувала у 2023 році, Юлія Ваганова стала першою її лавреаткою.

 

Як зазначають у Laurentum, ця номінація «символізує колективну відданість захисту невідновлюваного та віддає пошану сміливості, стійкості на невпинним зусиллям, потрібним для збереження матеріального та нематеріального спадку минулого, теперішнього та майбутнього, що опинився під загрозою конфліктів та природних лих».

 

Як повідомляє LB, Юлія Ваганова наголосила, що для неї ця нагорода є не особистим здобутком, а інституційним. За її словами, нагорода належить Музею Ханенків як інституції.

 

 

Церемонія нагородження відбулася у Королівській кімнаті Палати депутатів Палаццо Монтечіторіо в Римі.

 

 

Премія Laurentum створена однойменним культурним центром з Риму. Ця нагорода — одна з найвагоміших в галузі культури Італії.

 

Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків — музей світового мистецтва, що презентує найзначніші в Україні колекції мистецтва Європи, Азії та Давнього світу. Музей засновано в 1919 році відповідно до заповіту колекціонера Богдана Ханенка (1917) та дарчої його дружини Варвари Ханенко на ім’я Всеукраїнської академії наук (1918). Основою колекції музею є художнє зібрання Богдана та Варвари Ханенків — українських колекціонерів та благодійників кінця 19 — початку 20 століття.

 

Окрім нагороди від Laurentum, музей Ханенків також увійшов до списку номінантів премії «Європейський музей року» (EMYA). Ця премія була заснована в 1977 році під егідою Ради Європи з метою визнання досконалості європейської музейної сцени. Цьогоріч на премію номіновані 50 європейських музеїв; з українських, крім музею Ханенків, номінували також Національний музей історії України у Другій світовій війні. Переможця визначать в останній день щорічної конференції EMYA 1 травня 2024 року.

 

Як повідомлялося, Юлія Ваганова стала лавреаткою премії Women in Arts-2023.

 

Читайте також: В Італії видали журнал пам’яті Вікторії Амеліної

 

Джерела: LB, Il Messaggero

Чільне фото: фейсбук-сторінка музею

Інші світлини: Davide Fracassi/Ag.Toiati