Amazon

На Amazon продають дитячу книжку, написану за допомогою штучного інтелекту

23.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На Amazon почали продавати друковані та електронні версії книжок, написані штучним інтелектом ChatGPT або в співавторстві з ним.

Завдяки штучному інтелектові (ШІ) свою першу книжку написав продавець зі штату Нью-Йорк Бретт Шиклер. Використовуючи програмне забезпечення ШІ, яке може генерувати блоки тексту з простих підказок, Шиклер створив 30-сторінкову ілюстровану дитячу електронну книжку за лічені години, запропонувавши її для продажу в січні через видавничий підрозділ Amazon.

 

 

У книжці білка Семмі дізнається від своїх лісових друзів про економію грошей після того, як натрапила на золоту монету. Згідно з сюжетом, вона виготовляє скарбничку у формі жолудя, інвестує в бізнес з торгівлі жолудями та сподівається одного дня купити камінь для шліфування жолудів. Таким чином Семмі стає найбагатшою білкою в лісі, а «ліс починає процвітати».

 

Видання «Мудра маленька білочка: історія про заощадження та інвестиції» (“The Wise Little Squirrel: A Tale of Saving and Investing”) продавали в Amazon Kindle за $3 або $10 за друкований чи електронний варіант відповідно. Наразі видання на сайті недоступне.

 

Як розповів Шиклер, з продажу книжки він отримав менш як 100 доларів.

 

Станом на середину лютого в магазині Amazon Kindle було понад 200 електронних книжок, у яких ChatGPT вказаний як автор або співавтор. Окрім цього, на Amazon навіть з’явився новий піджанр: книги про використання ChatGPT, повністю написані ChatGPT. Але через характер ChatGPT і те, що багато авторів не повідомляють про використання ШІ, майже неможливо отримати повну інформацію про те, скільки електронних книжок написані за допомогою штучного інтелекту.

 

Нагадаємо, у Національній бібліотеці Іспанії завдяки штучному інтелекту виявили раніше невідому п’єсу Лопе де Веги.

 

Читайте також: Розробили інструмент для визначення текстів, створених штучним інтелектом

 

Джерело: Reuters

Зображення: The Times, Amazon