Ольга Токарчук

На честь Ольги Токарчук назвали астероїд

06.08.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Один з астероїдів назвали на честь польської лавреатки Нобелівської премії з літератури. Його виявили польські астрономи.

Як повідомляє польський астрономічний журнал «Уранія», астероїд, що обертається довкола Сонця матиме офіційну повну назву «555468 Tokarczuk». Її схвалив Міжнародний астрономічний союз.

 

Космічне тіло, що раніше називалось «2013 YH47», виявили у вересні 2013 року польські астрономи Міхал Кусяк та Міхал Лолновський, коли працювали в обсерваторії «Рантіґа», що в Італії. Його орбіту вивчили настільки добре, що їй також присвоїли каталожний номер, а це дозволило потім надати астероїду назву.

 

Астрономи визначили, що астероїд має розміри невеликого містечка і обертається навколо Сонця між Марсом і Юпітером. На один оберт навколо Сонця йому потрібно 4,7 року.

 

Лолновський і Кусяк співпрацюють чимало років і називали космічні тіла на честь польських міст, музикантів, науковців. Дослідники вважали, що варто було б назвати знахідку на честь когось особливого. Вибір Ольги Токарчук для цього астероїда також не був випадковим.

 

«Я хотів би подякувати не лише за її чудову літературу, а й за її соціальну відповідальність, сповненість радісною автентичністю та класом. Я сподіваюся, що колись ми зможемо з нею познайомитись і особисто представити вам підтвердження того, що ви є «власницею» півторакілометрової скелі», − написав Міхал Лолновський на своїй фейсбук-сторінці.

 

Ольга Токарчук (1962) − польська письменниця українського походження, есеїстка, громадська діячка, психологиня, сценаристка Нобелівська лавреатка 2018 року, лавреатка Букерівської премії. Її книжки переклали більше ніж сорока мовами, деякі твори екранізовані та інсценізовані польськими театрами. У 2020 році вона заснувала фонд, метою є підтримка польської та світової культури та мистецтва в Польщі та за кордоном, а також сприяння та підтримка захисту прав людини, демократії, громадянського суспільства, громадянських свобод, навколишнього середовища та протидії дискримінації, підтримка прав жінок, сприяння та підтримка всебічного розвитку Польщі.

 

В 2019 році міський голова Кракова вирішив закласти ліс на честь Ольги Токарчук. Нещодавно їй надали статус почесної громадянки Варшави.

 

Читайте також: Що говорила Токарчук на врученні Нобеля: від ніжного оповідача до політики