документальний фільм

На фільм про Олега Лишегу збирають кошти

20.10.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Команда фільму «Лишега» оголосила збір коштів для завершення створення стрічки про українського поета, драматурга та перекладача Олега Лишегу. Прем’єра стрічки має відбутися 30 жовтня, у День народження письменника.

 

Режисером фільму є Олександр Фразе-Фразенко, автор відомих стрічок «Чубай», «Акваріум в морі», «Casi Desnudo» та інших.

 

Робота над проєктом розпочалася ще у 2013 році. За ці роки режисер встиг відзняти десятки годин відеоматеріалів з Олегом Лишегою, з українськими та американськими митцями, які його добре знали. Минулого тижня творча команда фільму представила трейлер.

 

«Фокус на поезії та на любові. Це ті дві характеристики, які мене зараз цікавлять в мистецтві й у житті. Певно, тому я вирішив нарешті доробити кіно про Лишегу. Бо він є втіленням любові й поезії. «Сама поезія», як про нього у фільмі скаже Прохасько.

 

 

Формальний момент фільму, який я хочу розкрити, це той факт, шо Лишега – перший серед поетів свого покоління, ким цікавилася американська література. Що, зрештою, вилилося у вихід його англомовної книжки в перекладі професора Джеймса Бресфілда, яка була удостоєна премії 2000 PEN Award for Poetry in Translation.

 

Тож фільм відкриватиме цілковито невідому для українців сторінку Лишегового життя у США. Але так чи інак, фільм не матиме пізнавального фокусу, як «Чубай» або «Акваріум в морі». Фільм про Лишегу буде концентруватися на внутрішньому світі, буде наповнений теплом, спокоєм та приємними жартами», – розповідає про стрічку Олександр Фразе-Фразенко.

 

Наразі Фразенко разом із композитором Андрієм Орлом працюють над завершенням фільму і потребують фінансової допомоги.

 

Частину суми уже вдалося зібрати. Сума, що залишилася – $1500. Кошти потрібні для завершення монтажу, музики для стрічки та організації прем’єри.

 

Кошти можна перерахувати на рахунок директорки продакшн-студії OFF Laboratory Олени Янковської:

 

Приват: 5168742229020973, міжнародний рахунок: IBAN UA253052990000026202690793421, PayPal: paypal.me/vovazilvova.

 

Нагадаємо, що новий документальний фільм знімають і про Грицька Чубая. Стрічка під назвою «Чубай. Говорити знову» має вийти 23 січня 2021 року, у День народження поета.