Григорій Чубай

Про Грицька Чубая знімають документальний телефільм

17.07.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Компанія «Фільм Плюс» за підтримки Українського культурного фонду (УКФ) почала виробництво телевізійного документального проекту «Чубай. Говорити знову». Про це йдеться на сторінці проєкту у Facebook.

 

Режисер та продюсер проєкту – Михайло Крупієвський, ведучий – Сергій Жадан, художник-постановник – Олексій Хорошко, оператор-постановник – Роман Єленський, редактор – Єгор Чечеринда. Ініціаторкою проєкту є Соломія Чубай.

 

Телепроєкт буде створений в декораціях майстерні-підвалу Грицька Чубая на львівській Погулянці. Дійовими особами стануть друзі й родичі Грицька Чубая: Валерій Шаленко, Орест Яворський, Микола Рябчук, Юрко Винничук, Юрко Кох, Влодко Кауфман, Віктор Морозов, Юрій Брилинський, Ігор Калинець, Василь Герасим’юк, Роман Готра, Галина Чубай, Тарас Чубай, Соломія Чубай.

 

 

«Відеопроєкція розсуне стіни майстерні та перенесе глядача у 70-ті роки минулого століття, і вони разом із Сергієм Жаданом згадають своє та його життя. Мета проєкту – створити образ поета і проаналізувати конфлікт митця із тоталітарним режимом в українському вимірі з відстані часу», – йдеться в описі проєкту.

 

Як розповів в ексклюзивному коментарі Читомо Михайло Крупієвський, більше року тому до нього приїхала Соломія Чубай, багато розповідала про батька. Тоді й з’явилася ідея фільму.

 

«Насправді, щоб розкрити образ Грицька Чубая, треба робити художній фільм, тому що, на жаль, документів для документального фільму не так багато. Тому спочатку я почав думати над сценарієм художнього фільму. Але коли побачив, що в УКФ є лот на телевізійний фільм, ми розробили проєкт телефільму, щоб зібрати всі інтерв’ю, всю інформацію, яка, принаймні, є сьогодні.

 

І правильно зробили, адже люди, які були свідками, відходять, їх стає все менше. Тому зараз ми робимо цей проєкт, який в основному базується на інтерв’ю людей, які його знали особисто. Цей телевізійний фільм ми робимо для того, щоб розповісти послідовність життя Чубая саме у Львові, його львівський період», – поділився з нами режисер.

 

За його словами, зараз команда проєкту робить своєрідне рекогностування: зустрічається з людьми, оглядає локації. На серпень планують зйомки: зніматимуть інтерв’ю, робитимуть декорацію майстерні, в якій показуватимуть фрагменти з життя поета та його творчості у театральний спосіб.

 

Прем’єра фільму відбудеться у січні 2021 року, орієнтовно – в День народження Грицька Чубая, 23 січня. Спершу стрічка транслюватиметься на ТБ, а з часом з’явиться і у вільному доступі.

 

Днями ми повідомляли, що Держкіно профінансує 4 літературні екранізації.