Календар подій

В український прокат виходить фільм «Мілан Кундера: від жарту до нікчемності».

В український прокат виходить документальний фільм про чеського письменника «Мілан Кундера: від жарту до нікчемності».

Мілан Кундера — чесько-французький письменник, поет, прозаїк, драматург. Він був одним із найвидатніших романістів XX століття, якого вважали потенційним лавреатом Нобелівської премії з літератури. Мілан Кундера більш як тридцять років не давав інтерв’ю.

 

«Усе, що я хотів сказати, я вже сказав у своїх творах», — пояснював письменник.

 

Свій найвідоміший твір «Нестерпна легкість буття», який він присвятив Празькій весні та вторгненню в країну совєтських військ, автор написав вже в еміграції. З російською окупацією Чехословаччини Мілан Кундера разом із дружиною були змушені виїхати до Франції: «У той час усім керували росіяни, і саме вони вирішили, що я більше не чех». Письменник помер у липні 2023 року. Чеське громадянство він зміг відновити лише за 4 роки до смерті.

 

Режисер Мілош Шмідмайєр реконструює чеський та французький періоди життя письменника й намагається по фрагментах скласти портрет Мілана Кундери з його власних архівних записів, а також розповідей друзів і колег, літературних критиків і видавців, істориків і режисерів.

 

 

Мілош Шмідмайєр — чеський режисер і кінопродюсер. Свій перший документальний фільм «Тримайся за цю мрію» Мілош Шмідмайєр присвятив чеському режисеру Мілошу Форману («Пролітаючи над гніздом зозулі», «Амадей»). Під час роботи на чеському телебаченні Шмідмайєр зняв низку документальних портретів про визначних постатей у чеській культурі, а згодом заснував власну продакшн-компанію Bio Illusion та зайнявся продюсуванням.

 

Квитки та список міст, де можна подивитися фільм, незабаром з’являться за посиланням.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект