* ESC - закрити вікно пошуку
втрати війни
На фронті загинув поет й науковець Олександр Подвишенний
04.12.2024Український поет, громадський діяч та науковець Олександр Подвишенний загинув у селі Кринки, що на Херсонщині. Про це повідомили брат загиблого Михайло Онуфер і дружина Дарія Борисович у мережі фейсбук.
Поет загинув 30 травня 2024 року, втім підтвердилась інформація лише 30 листопада 2024 року.
«Він був талановитим і проривним у всьому, за що брався: в літературі, науково-дослідній діяльності, політиці, педагогіці та військовій справі. Українська держава завжди була для Сашка понад усе», — написала Дарія Борисович.
Олександр Подвишенний був командиром стрілецької роти 56 ОСБ 104 бригади тероборони ЗСУ. Учасник Революції гідності, а потім й АТО. До сил територіальної оборони приєднався на початку 2022 року, ще до початку повномасштабного вторгнення.
Поет жив у Рівному, навчався в Острозькій академії на факультеті «Літературна творчість».
Він був автором поетичних збірок «Горизонталі» та «Зажурена ліра», яка вийшла у 2019 році в рівненському видавництві «Волинські обереги». Окрім літературної діяльності, працював журналістом, публікувався на сайті «Горинь.інфо» з суспільно-політичними матеріалами, а також був позаштатним кореспондентом всеукраїнської газети «День».
Як повідомлялось, 25 листопада 2024 року на фронті загинув поет, письменник та сценарист Мирослав Герасимович.
Нагадаємо, що у серпні 2024 року Олена Герасим’юк і Євген Лір створили проєкт «Недописані» для вшанування памʼяті людей літератури, чиї життя обірвала російська агресія. Станом на вересень 2024 року проєкт ідентифікував 194 діячів літератури, загиблих через російську агресію.
Читайте також: Перед самим світанком снити своїх мертвих: як література війни пише про втрату
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості