* ESC - закрити вікно пошуку
втрати війни
На фронті загинув поет, письменник та сценарист Мирослав Герасимович
30.11.2024Український поет, письменник та сценарист Мирослав Герасимович (Кулик) загинув на війні у місті Авдіївка, що на Донеччині. Про це повідомив його брат Тарас Кулик на своїй фейсбук-сторінці.
Письменник загинув 25 листопада 2024 року.
«В бою з росією віддав своє життя мій брат — Мирослав Кулик в місті Авдіївка, Донецької області», — написав Тарас Кулик на своїй фейсбук-сторінці.
Звістка про загибель Герасимовича не залишила байдужими громадських та культурних дієвців.
«Мік, лети високо і легко, «вище і вище», як казала бабця Геля, аж до твоєї небесної Школи вільних мистецтв. І до мами Мирослави. Сьогодні твій день народження. Тому я бажаю тобі. Нехай твоя самопожертва буде недаремною. Нехай народяться і виростуть ті, що ще напишуть, знімуть і створять те, про що ти все життя так пристрасно мріяв, до чого мав такий величезний талант, але так трагічно не зумів і не встиг», — відреагувала журналістка Мирослава Барчук.
«Ну що ж, найкращий, найталановитіший з нас пішов», — поділився поет Віталій Квітка.
«Ще одна непоправна трагедія в низці найважчих втрат страшної бійні. Перегорнулася остання сторінка життя талановитого літератора, який у свої 57 загинув кулеметником, хоча був зовсім не пристосований до немилосердних умов передової» — написав волонтер Сергій Бірюков.
Мирослав Герасимович (Кулик) був родом з Луцька. Вищу освіту він здобув у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на факультеті журналістики. Захисник був поетом, письменником, кіносценаристом, музикантом, фундатором Школи Вільних Мистецтв імені Вечірнього Простору.
29 листопада 2024 року Мирославу Герасимовичу мало виповнитися 57 років.
Як повідомлялося, раніше на фронті загинули військовий, письменник й історик Юрій Канюк, поет Тарас Ілля, син поетів Валентини Отрощенко й Валерія Іллі та письменник Василь Паламарчук.
Нагадаємо, що у серпні 2024 року Олена Герасим’юк і Євген Лір створили проєкт «Недописані» для вшанування памʼяті людей літератури, чиї життя обірвала російська агресія. Станом на вересень 2024 року проєкт ідентифікував 194 діячів літератури, загиблих через російську агресію.
Читайте також: Перед самим світанком снити своїх мертвих: як література війни пише про втрату
Чільне зображення: фейсбук-сторінка Віталія Квітки
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості