злочини росії

На Харківщині взяли в полон письменника і волонтера Володимира Вакуленка — оновлено

10.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У селі Капитолівка поблизу Ізюма на Харківщині окупанти взяли у полон письменника, волонтера Володимира Вакуленка. Про це повідомила його колишня дружина Ірина Новіцька.

 

Востаннє на зв’язок Вакуленко виходив 7 березня. Про його місце перебування та його сина Віталія наразі невідомо.

 

За словами Ірини Новіцької, підставою для викрадення Володимира Вакуленка могла стати його проукраїнська позиція та участь в АТО.  На думку  його друзів,  про це окупантам могли повідомити односельці.

 

Відомо, що Ізюмська окружна прокуратура Харківської області відкрила кримінальне провадження за фактом викрадення людини (ч. 1 ст. 146-1 КК України).

 

Володимир Вакуленко — громадський діяч, учасник Революції Гідності, автор 13 книжок, з 2003 по 2006 входив до ізюмського літоб’єднання «Крем’янець», а у 2005-му був членом костянтинівського літоб’єднання «Прометей». Відомий як Володимир Вакуленко-К. Лавреат міжнародної літературної премії імені Олеся Ульяненка, лавреат Всеукраїнського конкурсу імені Леся Мартовича, лавреат міжнародного конкурсу «Коронація слова», нагороджений відзнакою «Срібний тризуб» до 20-ліття Незалежності України за літературні досягнення.

 

Готував до друку і видав альманах «Ізюмська гора» (2007). Був головним редактором журналу перекладів «DzeRkaLo». Його твори перекладали кримськотатарською, білоруською, німецькою, англійською, есперанто та російською мовами.

 

Свій стиль характеризує як «контрлітература», називаючи так експериментальний стиль на ґрунті постмодернізму, модернізму та неокласицизму, з елементами логічного абсурдизму. 

 

Зазначимо, в Ізюмі існують списки активістів, військових, волонтерів з проукраїнською позицією, згідно з якими окупанти  «перевіряють» людей.

 

Як відомо, від рук російських окупантів загинув журналіст, письменник, волонтер Євген Баль. У бою з окупантами загинув поет і військовий Юрій Руф.

 

Чільне фото: фейсбук Володимира Вакуленка